zagreb

Регион

Ужас во Загреб: Татко си ги задавил трите деца потоа се обидел да се самоубие

А1он
Три деца, близнаци на возраст од седум години како четиригодишно момче биле задавени ноќеска од нивниот татко во домот во загрепска населба. Тој потоа се
Регион

ВИДЕО: Пороен дожд во Загреб, поплавени улици, паднати дрвја

А1он
Попладнево пороен дожд предизвика проблеми во источниот дел на Загреб, соопшти цивилната заштита. Поплавени се улици и подрумски простории, а неколку дрвја паднаа врз паркирани
Регион

ВИДЕО: Ретка глетка во Загреб – Срби цупкаа на „Ужичко“ пред банот Јелачиќ

А1он
Невообичаена сцена денеска можеше да се забележи на централниот плоштад во Загреб, каде група српски играорци го развеаја знамето на својата земја и го изиграа
Регион

Српскиот патријарх му го честита изборот на новиот загрепски градоначалник со стихови од „Азра“ и „Индекси“

А1он
Српскиот патријарх Порфирије му ја честиташе изборната победа на новиот градоначалник на Загреб, Томислав Томашевиќ, со порака во која цитира стихови од прочуениот загрепски рок-кантавтор
Регион

Томислав Томашевиќ е нов градоначалник на Загреб

А1он
Новиот градоначалник на Загреб, Томислав Томашевиќ од зелено-левичарската коалиција „Можеме“, синоќа изјави дека гордо ќе го предводи градот кон подобра иднина, барајќи од граѓаните трпение,
Регион

Респиратори украдени во Шведска пронајдени во ресторан во Загреб

А1он
Дваесет и петгодишен загрепчанец бил фатен со украдени респиратори од Шведска кои сакал да ги препродава. Момчето е осомничено дека во периодот од 8 март
Регион

Клапа ќе ги пее трите омилени песни на Бандиќ – целиот државен врв ќе го испрати загрепскиот градски татко

А1он
Закопот на починатиот градоначалник на Загреб, Милан Бандиќ, ќе се одржи во среда напладне на гробиштата Мирогој во хрватскиот главен град, а загрепските градски власти
Регион

Почина градоначалникот на Загреб, Милан Бандиќ

А1он
Градоначалникот на Загреб, Милан Бандиќ почина ненадејно рано утрово на 66-годишна возраст како последица на срцев удар, објави Информативната служба на Градот Загреб. Хрватските медиуми
Регион

ВИДЕО: Силни земјотреси во Хрватска

А1он
Земјотрес со интензитет од пет степени според Рихтерова скала утрово го погоди Загреб и уште неколку хрватска града, изјави директорката на хрватската Сеизмографска служба Инес
Регион

ВИДЕО: Загрепчани празнуваат во гужви, без маски и со жива музика, ечи „Јовано, Јованке“

А1он
Според денешните снимки кои ја пренесуваат атмосферата на Бадник во Загреб, жителите на хрватскиот главен град како да заборавиле дека има пандемија. На популарниот Цветен