samoubistvo

Регион

Насилство во Атина: Ја тепал, силувал и ја ограбил партнерката, жената сакала да се убие

А1он
Полицијата трага по 40-годишен маж од Кина затоа што наводно ја мачел својата 35-годишна партнерка, која скокнала од третиот кат на станбена зграда во Атина
Свет

Момче скокна од покривот на училиштето, мајка му гледала: Го малтретирале девојчињата од одделението

А1он
Родителите тврдат дека момчето било понижувано, малтретирано и провоцирано на училиште и дека малтретирањето долго време го игнорирале неговиот класен наставник и директорот на училиштето.
Македонија

Жена се фрли од терасата на ГТЦ – момче се обидело да ја спречи, но не успеало

Анита Петровска Рајковиќ
Женско лице претпладнево се фрлило од терасата на Градскиот трговски центар. Очевидци велат дека жената стоела на работ и изгледало како да се премислува, но
Регион

(ВИДЕО) Драма во Белград: Маж се заканува дека ќе се самоубие, „врие“ од полицајци и специјалци

А1он
Голем број припадници на полицијата, специјалните сили и Итната помош се на терен кај Автокоманда, во Белград, каде вооружен маж се заканува дека ќе се
Македонија

Родилката која се фрли од прв кат на Гинекологија се бори за живот: Не сакаше да го дои бебето и беше вознемирена

Орце Костов
Триесет и деветгодишната жена која синоќа се обиде да си го одзеде животот фрлајќи се од првиот кат на Клиниката за гинекологија два дена откако
Свет

Потпретседателка на руска банка (28) е пронајдена мртва откако наводно паднала од 11 кат

А1он
Потпретседателка на руската банка Локо-Банка е пронајдена мртва откако наводно паднала од прозорецот на нејзиниот стан на 11-ти кат во Москва, што странските медиуми го
Регион

Двојно убиство и самоубиство во Панчево: Маж убил дете и жена, соседите го пријавија злосторството

А1он
Средовечен маж со остар предмет, најверојатно нож, ги убил детето и неговата сопруга, а потоа се обесил во стан во Панчево. Се дознава дека соседите
Регион

13-годишно дете пронајдено мртво во неговиот дом во Пловдив

Орце Костов
Полицијата ја истражува смртта на 13-годишното момче од Пловдив, кое било пронајдено мртво во неговиот дом. Трагедијата била пријавена во вторникот. Полицијата и екипите на