karpos

Видео Македонија

(ВИДЕО) Интервју со Јакимовски: Ако до 2030 година не влеземе во ЕУ мора да најдеме алтернатива, ова стана поигрување со нацијата

Александар Тодески
Мора да бидеме подготвени да отвориме крупни прашања, ако не влеземе во Европската унија до 2030 година, треба да бараме алтернатива, вели во интервју на
Македонија

Општина Карпош пред Уставен суд ќе го оспорува ДУП-от кој го донесе Општина Ѓорче Петров

А1он
Градоначалникот Стевчо Јакимовски ја доби мнозинската поддршка од 15 советници од Карпош, според која тој и стручните служби на Општината ќе поведат постапка пред Уставен
Македонија

Општина Карпош: Донесовме инвестиција од 50 милиони евра и ќе продолжиме да работиме во интерес на граѓаните

А1он
Во текот на денов се случи еден протест каде беа навредувани службите, вработените и Градоначалникот на Општината. Протестот беше политички организиран и не ја изразува
Македонија

(ВИДЕО) „Преку Стевчо ни е, лудилото мора да сопре“: Протест против изградбата на 17-катница кај Воена болница

Орце Костов
Граѓаните од Карпош бараат да запре изградбата на 17-катницата кај Воена болница, а институциите да реагираат на волјата на народот. Порачаа дека не смее да
Македонија

(ВИДЕО) Јакимовски: Со изгласан буџет, Општина Карпош ќе продолжи непречено да функционира

А1он
Градоначалникот на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски по изгласувањето на општинскиот буџет за годинава во изјава за медиумите истакна дека на денешната седница советниците на ВМРО-ДМПНЕ
Македонија

(ВИДЕО) Велјановски: Со насилство се донесе буџетот на Општина Карпош

А1он
Почитувани карпошани, Среќна Нова 49-та! Денес сме сведоци на насилство и талатизација на Советот на општина Карпош. Имено, на сила, вон секоја демократска процедура, со
Македонија

Левица: По којзнае кој пат, лицемерната политика на ДПМНЕ излегува на површина

А1он
Додека во Општина Карпош две недели мафтаат со речиси 4.000 амандмани поднесени на Буџетот на Општина Карпош, нивните колеги, советници од редовите на ДПМНЕ го
Македонија

(ВИДЕО) Советниците на СДСМ во Карпош против висококатници во Тафталиџе

А1он
Советничката група на СДСМ во Општина Карпош се заложува за хумана урбанизација и хумано живеење. Во оваа насока советничката група не поддржува проекти со огромни
Македонија

Општина Карпош не се откажува од постапката да се изгради 12-катница кај Кино Влае

Орце Костов
Општина Карпош не се откажува од постапката за носење на Детален урбанистички план за населбата Влае 2 со кој е предвидена изградва на 12-катница. Од
Македонија

(ВИДЕО) Длабока шахта, полна вода, стои отворена во парк каде си играат деца во Карпош

Длабока шахта која се наоѓа во парк зад неколку згради, место каде си играат многу деца и се шетаат домашни миленици е отворена и преставува