karpos

Македонија

Жени се тепале во Карпош, па се вмешале и мажите – еден е ранет со нож

А1он
Вчера претпладне две жени физички се пресметувале во скопската населба Карпош 3 во близина на Воената болница, по што се степале и нивните мажи, при
Македонија

Реконструкција на повеќе улици во Карпош

А1он
Во тек се подготвителните активности за реконструкција на улицата „Париска“ во Тафталиџе 1 и улицата „Иван Аговски“ во Карпош 1. На овие сообраќајници е воспоставен
Македонија

Брат-близнак ги тепал сестрата и мајката во Карпош, им се заканувал со нож

А1он
18-годишен скопјанец во два наврата ги малтретирал сопствената сестра-близначка и нивната мајка во населбата Карпош, според пријавата на жртвите во полицијата. „На 09.07.2021 во 01.00
Македонија

Општина Карпош со комуникациски протоколи за родова еднаквост

А1он
Општина Карпош, како една од десетте нововклучени општини во проектот за интегрирање на родовата перспектива во локалните политики и буџетот, преку координаторот за еднакви можности
Македонија

Јакимовски ќе одговара за злоупотребите со јавните набавки, Русковска смета дека тоа дело му останува

Ексградоначалникот на Карпош, Стевчо Јакимовски, не е амнестиран со донесувањето на Законот за утврдување правен статус на бесправно изградени објекти, бидејќи Обвинителството за гонење на
Македонија

Панел дискусија во Карпош: Вклучувањето на младите лица со попреченост мора да се одвива секојдневно и пандемијата да не претставува пречка

А1он
Вклучувањето на младите лица со попреченост мора да се одвива секојдневно и пандемијата да не претставува пречка, ова е еден од заклучоците од денешната панел
Македонија

Десетина наставници во ОУ „Владо Тасевски“ заразени со коронавирус, училиштето целосно преминува на онлајн настава

А1он
Основното училиште „Владо Тасевски“ во скопската населба Козле од денеска во целост премина на онлајн-настава, поради тоа што со КОВИД-19 се заразени десетина наставници, како