osnovno uciliste

Македонија

Нема да се гради никаков објект ниту ќе се узурпира игралиштето тврдат од основното училиште Киро Глигоров

А1он
ООУ „ Киро Глигоров“ Центар, Скопје во целост ги демантира информациите кои се поврзани со постапката за отстапување на користење на бетонското фудбалско игралиште во
Македонија

Кривична пријава за поранешен директор на училиште, дозволил наставничка да продолжи да предава иако дипломата и била одземена

А1он
Поранешен директор на основно училиште од селото Романовце доби кривична пријава бидејќи и дозволил на наставничка да продолжи да држи настава, иако дипломата и била
Uncategorized

Се полави кочанско училиште, протекол покривот што се реконструира

А1он
Десетина училници и кабинети, помошни простории и холовите на два ката од СОУ „Гошо Викентиев“ се поплавени по протекувањето на кровната конструкција што се реконструира.
Македонија

Се степале две вработени во основно училиште во Чаир

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека вработена на основно училиште од Општина Чаир пријавила дека е нападната од своја колешка вработена во истото училиште.
Македонија

Десетина наставници во ОУ „Владо Тасевски“ заразени со коронавирус, училиштето целосно преминува на онлајн настава

А1он
Основното училиште „Владо Тасевски“ во скопската населба Козле од денеска во целост премина на онлајн-настава, поради тоа што со КОВИД-19 се заразени десетина наставници, како