uck

Македонија

Реисот на ИВЗ го демантира Ангелов: Без осуда за скандирањето, туку со пофални зборови за УЧК

Исламската верска заедница не го осудила скандирањето на „УЧК, УЧК“, како што тврдеше директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, објави ресиот Шаќир
Видео Македонија

Бабановски предвиде: 40-тина ветерани кај Липково ќе фингираат судир

А1он
На територијата на подрачјето кај Липково има група од четириесетина униформирани и вооружени ветерани на Ослободителната војска на Косово кои треба да фингират вооружен судир
Македонија

ВИДЕО: Полицајците во Гошинце сами се ослободиле

А1он
Тројца од заробените полицајци во Гошинце ги ослободил четвртиот колега кого припадниците на УЧК кој влегеле од Косово не го врзале со лисици како останатите
Македонија

Полицијата преговара за ослободување на четворица полицајци во Гошинце

А1он
Полицијата во моментот преговара за ослободување на четворицата македонски полицајци, заробени во полициската станица во кумановското село Гошинце, јави Плусинфо. Четириесетината вооружени лица, најверојатно Косовари,
Македонија

ФОТО: Министерот Џафери се поклони пред споменикот во Слупчане

А1он
Министерот за одбрана Талат Џафери, заедно со вицепремиерот за спроведување на Охридскиот рамковен договор, Муса Џафери, министерот за правда Блерим Беџети, портпаролот на ДУИ Бујар
Македонија

„Засрамете се“ – Ахмети и Џафери непожелни во Слупчане

А1он
„Засрамете се од тоа што го правите. Не сте добредојдени во Слупчане“, им порачаа жителите на липковско Слупчане и поранешни членови на УЧК, на лидерот
Македонија

ВИДЕО: Воените ветерани на УЧК не стигнаа до Српската амбасада

А1он
[staff name=”Темјана Поповска” position=”Автор”][/staff]Воените ветерани на УЧК, членови на Здружението на албанските политички затвореници во Македонија, студенти од тетовскиот Универзитет и граѓани својот протест на
Македонија

ФОТО: Воени ветерани на УЧК на протест пред српската амбасада

А1он
Воените ветерани на УЧК, членови на Здружението на албанските политички затвореници во Македонија, студенти од тетовскиот Универзитет и граѓани најавија протест пред српската амбасада во