ahmeti

Македонија

Ахмети во Тирана: Со знаење и мудрост, можеме многу брзо во ЕУ

А1он
Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети во обраќањето на третиот Самит на албанската дијаспора, што се одржува во Тирана, денеска изјавил дека албанската
Македонија

Музејот на УЧК што го отвори Ахмети нема дозвола: полн е со карти на „Голема Албанија“ и борци на УЧК од 2001

А1он
Градоначалникот на Општина Куманово, Максим Димитриевски вели дека до општината не стигнало никакво барање за дозвола околу отворање на меморијален комплекс на УЧК во кумановското
Македонија

Ковачески: Користењето на кабинетот на Груби за состанок на Ахмети не е злоупотреба

А1он
Користењето на кабиетото на првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, за средби на лидерот на ДУИ Али Ахмети
Македонија

Почнете од мене – Ахмети бара да се отвори истрага за се и за сите од ДУИ

А1он
Лидерот на ДУИ Али Ахмети денеска изјави дека за никого не треба да има амнестија, а државните органи слободно може да вршат истаги. Да се
Македонија

(ВИДЕО) Синот и внуците на Ахмети сакаат да градат фотоволтаична централа, бизнис од 35 милиони евра, велат од ВМРО –ДПМНЕ

А1он
Опозициската ВМРО-ДПМНЕ, повикувајќи се на документи добиени од свиркачи, денеска обелодени дека синот на Али Ахмети, Шкумбин Ахмети, заедно со двајцата внуци Дрин и Бесијан
Македонија

Немаше да ја има Македонија да не беше чичко ми, ама има нула во мојот бизнис, вели внукот на Али Ахмети

Анита Петровска Рајковиќ
Точно е дека Али Ахмети ми е чичко, Бог да го благослови. Тој е мојата мотивација. Ахмети ѝ помогна на оваа земја, но тој нема
Македонија

Внукот на Ахмети објасни како ја купил Соравија – не бил сам, а и преземал долг од 20 милиони евра

Анита Петровска Рајковиќ
Откако во јавноста одекна веста дека 25-годишниот внук на лидерот на ДУИ –  Дрин Ахмети ја купува Соравија, денеска тој на прес конференција образложи детали
Македонија

Ахмети: Поголема услуга ние на луѓето не може да им направиме отколку да ја зачлениме Македонија во ЕУ

А1он
Демократската унија за интеграција денеска ја одбележа 21-годишнината од основањето со панел дебата насловена „Европски фронт“, на која освен претседателот на партијата Али Ахмети, зборуваа
Македонија

Груби за реакциите на Антикорупциска: Има непребол што не ги добија канцелариите во кои седам со Ахмети

Орце Костов
Во однос на реакцијата на ДКСК дека тој ги користи канцелариите во Министерството за политички систем за партиски средби со лидерот Али Ахмети, Груби рече