vlen

Македонија

Вреди: Клопчето се одмотува – фамилијарните скандали први на тапет

А1он
Институциите покажуваат подготвеност да делуваат ефикасно и да испорачуваат правда, без разлика на етничка, верска или политичка припадност. Влен го поздравува предлогот на Министерството за
Македонија

ВЛЕН: Единството е клучот за нашиот успех, заедно ја остваруваме целта

А1он
Коалицијата ВЛЕН го истакнува недвосмисленото единство и посветеност на заедничките принципи, вредности, идеологија и програмски заложби. Како што споделивме со јавноста, ние сме посветени ВЛЕН
Македонија

Влен: Ние сме долгоочекуваната надеж на Албанците, ветуваме дека ДУИ ќе се соочи со нивното мрачно минато

А1он
Влен е духот на долгоочекуваната промена на Албанците. Влен е политичка организација која регрутира и инвестира во квалификувани професионалци, што носи ново ниво на транспарентност
Македонија

Имери: Влен со ребалансот на буџетот обезбедува 30 милиони евра за албанските општини

А1он
Коалицијата Влен со ребаланс на буџетот во рамки на определбите на Владата определи финансиска програма од 6 милијарди денари од кои значителен дел ќе бидат
Македонија

ВЛЕН: ДУИ со срамна понуда да влезе во Влада, на говорница орли, во преговори канаринци

А1он
Опозициската ДУИ наместо да работи на сопствено реформирање, се занимава со ширење лажни вести. Но, тоа е нивна внатрешна работа која точно говори за нивниот
Македонија

Коалиција Влен: Лицемерно е ДУИ да обвинува за недоволна застапеност на Албанците во безбедносните служби, ќе ја вратимe функцијата заменик директор во АР

А1он
Лицемерно е опозициската ДУИ да обвинува за недоволна застапеност на Албанците во безбедносните служби. Еве ги фактите. Талат Џафери, министер за одбрана, НУЛА Албанци застапени
Македонија

Меџити: „Вреди“ ќе биде новата политичка структура која ќе биде носител на успешна институционална транзиција

А1он
Лидерите од Коалицијата „Вреди“ денеска спроти собраниската седница за избор на новата влада, на трибина ја претставија Платформата на патриотизмот како знаење, професионализам и одговорност
Македонија

ВЛЕН: Универзитетот на Мерко, кој е на американската црна листа, доби бакшиш од министерот – aкредитација за Медицински факултет

А1он
Универзитетот на Рамиз Мерко, кој е на американската црна листа, доби бакшиш од министерот за образование во заминување, Јетон Шаќири, aкредитација за Медицински факултет, реагираше
Македонија

Меџити: Новата влада ќе се формира на 19 или 20 јуни

А1он
Претседателот на Демократското движење, кое е дел од Коалицијата „Вреди“, Изет Меџети денеска потврди дека новата влада ќе се формира по празникот Бајрам, односно на
Македонија

„Влен“: Вчерашната конструктивност ја омекна радикалната реторика на ДУИ

А1он
Добро е што дел од ДУИ на прашањето за реорганизација на министерствата покажа дека може да биде и конструктивна опозиција. После бојкотот на гласањето за