modularna bolnica tetovo

Македонија

Електричната инсталација во модуларната во Тетово не била по прописите, ја инсталирале двајца вработени во болницата сведочеше вештак

А1он
Судењето за пожарот во тетовската модуларната болница денеска продолжи со сведочење на овластен судски вештак по електротехника, жена која била придружник на човек кој бил
Македонија

Продолжува судењето за пожарот во модуларната болница во Тетово

А1он
Во Основниот суд во Тетово денеска во 10 часот треба да продолжи судењето за пожарот во тетовската модуларната болница што се случи на 8 септември
Македонија

Што стои во обвинението: Ако директорите набавеле апарати за гаснење пожар, немаше да се гонат за пожарот во модуларната болница

Кристијан Ландов
Ексдиректорот на тетовската болница Флорин Бесими и поранешниот економски директор Артан Етеми, не се гонат поради причината за пожарот во тетовската модуларна болница, туку бидејќи
Македонија

(ВИДЕО) Прво судење за изгорената болница: Едниот директор не дојде на судење, другиот не чувствува вина

Кристијан Ландов
Економскиот директор Артан Етеми немал уредна покана, поради што не дојде на првото судење за изгорената модуларна болница во Тетово. Расправата експресно се одложи за
Македонија

Наскоро ќе започне судењето за пожарот во модуларната болница

А1он
Основниот суд во Тетово денеска соопшти дека предметот за модуларната болница е распределен кај судија, кој во наредниот период по разгледување на обвинителниот предлог треба
Македонија

Од директор, раководно лице и доктор се бара одговорност за пожарот во тетовската модуларна болница, поднесен обвинителен акт

Кристијан Ландов
Екс директорот на болница Флорин Бесими, раководно лице во болницата и дежурниот доктор се обвинети за пожарот во тетовската модуларна болница, каде 14 лица загинаа,
Македонија

Ќе се објави форензичкиот извештај за тетовската модуларна болница, за да се знаат причините за пожарот

Кристијан Ландов
Форензичкиот извештај на Министерството за внатрешни работи кој треба да ги даде одговорите како настанал пожарот во тетовската модуларна болница, ќе биде објавен јавно. Премиерот
Македонија

Извештајот од крим техника за пожарот во тетовската болница е завршен

А1он
Извештајот од Оддел за криминалистичко технички испитувања и вештачења при МВР од извршениот увид на местото на пожарот во Модуларната Ковид болница во Тетово денеска
Македонија

Обвинителството ја разгледува документацијата за модуларната болница во Тетово, власта тврди дека не се меша во истрагата

А1он
Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера почнаа да ја разгледуваат документацијата за модуларната болница во Тетово добиена од
Македонија

Пристигнаа германските експерти за истрагата на пожарот во болницата во Тетово

А1он
Тим од германски експерти кои треба да ги истражат причините и околностите за пожарот во модуларната ковид болница во Тетово денеска пристигна во државава, потврдија