dpmne

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Вечерва не видовме план од Ковачевски, туку прес конференција која е реакција на понудата на Мицкоски

А1он
Добро е што Ковачевски се потрудил и ги изанализирал мерките кои Мицкоски утринава ги предложи за стопанството. И тоа го поздравуваме и веруваме дека причината
Економија

Мицкоски: План за справување со енергетската криза, двојно поевтина струја, за спречување на инфлацијата и зачувување на работни места

А1он
Денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со тимот, претставници на највисокото раководство на партијата вклучително и голем дел од градоначалници имаше состанок со раководството на
Економија

Трипуновски: Лошото справување со африканската свинска чума е само дел од проблемите во земјоделието

А1он
„Протест на земјоделците од Свети Николе ! Лошото менаџирање со државното земјоделското земјиште и неспособноста во справување со Африканската чума кај свињите се само дел
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Лицемерие на СДС, не дозволува поставување на фотоволтаици на ЈП во Прилеп и затоа е директно одговорна за новите цени на услугите

А1он
„Клептоманската СДС е најодговорна за катастрофалната состојба во државата. Ја покачија струјата за 50 % за домаќинствата, а од 500 до 700% за компаниите. Во
Македонија

(ВИДЕО) Ковачки до Ковачевски: Ајде дезертеру, кажи дали си неспособен или лажомен, дали да избегнеш војска го злоупотреби чичко ти Александар Ковачевски

А1он
„Ајде дезертеру Ковачевски, охрабри се и кажи, дали си трајно неспособен или си лажел пред АРМ за да избегнеш служење на војска. Што е толку
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Според кој НАТО стандард огранокот на СДС Арачиново регрутира професионални војници

А1он
„Скандал и блам, партијата на дезертерот Ковачевски регрутира професионални војници преку општински ограноци. На фејсбук страната на СДС Арачиново е објавено известување до членовите на
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Судот итно да ја утврди деловната способност на дезертерот Ковачевски

А1он
„Судот треба во итно да постапи согласно членот 40 од Законот за вонпарнична постапка и да го отпочне процесот за утврдување на деловната способност на
Македонија

Стоилковски: Каков дебакл за СДС и срам за АРМ и НАТО, дезертерот Ковачевски вработува професионални војници преку партиските штаб

А1он
„Каков дебакл за СДС, партија која што ја води дезертер, повикува граѓани да се вработат како професионални војници, преку партиски штабови, со пријава кај партиски
Македонија

Митева: МОН платило пола милион евра за скрипти за еднократна употреба

А1он
МОН наместо да обезбеди учебници за учениците согласно законските обврски, спроведува договор за подготовка, печатење и дистрибуција на материјали за еднократна употреба во основното образование
Македонија

Јанчева: Проектите во Скопје стојат заради бизнис интереси на ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Цела година Скопје стои во место поради лични и бизнис интереси на шпицниот градоначалник и ВМРО-ДПМНЕ. По 11 месеци локална власт на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје,