dpmne

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Ја осудуваме злоупотребата на деца во политичка кампања од страна на Шилегов и СДСМ

А1он
„Петре Шилегов избезумен од слабиот рејтинг кој го има почна да злоупотребува и деца во кампања. Во текот на вчерашниот ден Шилегов се пофали дека
Македонија

Мицкоски: Ќе доставиме ново барање за анкетна, со „Северна“, вистината за пожарот во Тетово мора да се дознае

А1он
Ако власта има сериозна намера и ако вистински сака, анкетна комисија во Собранито може и треба да се свика веднаш, смета лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан
Македонија

(ВИДЕО) Арсовски: Ако не е местен тендерот тогаш зошто истата фирма која ја направила реконструкцијата потоа и го добила, и тоа по ставки неколку пати поскапи од до сега

А1он
„Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и Весковски,
Македонија

СДСМ: Исплашена од извесниот пораз во Скопје, ВМРО-ДПМНЕ тера една иста лага со денови

А1он
„Со денови ВМРО-ДПМНЕ преку фабрикувани и нецелосни документи конструира непостоечки случаи за градоначалникот Петре Шилегов и директорот на ЈП Водовод и канализација Душко Весковски“, реагира
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Скопјани плаќаат поскапа вода за Шилегов и Весковски да можат да си местат на тендери

А1он
„Скопјани плаќаат поскапа вода за Шилегов и Весковски да можат да си местат на тендери. Шилегов и Весковски се фатени во местење на тендер од
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Власта прави се за да дефокусира од трагедијата во Тетово, фактот што не понесуваат оставки остава сомнеж дека нешто кријат

А1он
„Власта на СДСМ и ДУИ на секаков начин сакаат да ја забошотат трагедијата во тетовската модуларна болница во која живи изгореа 14 пациенти и да
Македонија

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 27 години го уништуваа главниот град, сега немаат понуда па шират лаги за Петре Шилегов

А1он
„ВМРО-ДПМНЕ е уплашена од поразот во Скопје и победата на Петре Шилегов. Тоа е истата партија која 27 години го уништуваше Скопје а сега немаат
Македонија

(ВИДЕО) Арсовски: Шилегов и Весковски местеле тендер од 300.000 евра, ЈО да реагира

А1он
„Сакаме да ја известиме јавноста дека ВМРО-ДПМНЕ во текот на вчерашниот ден заедно со правниот тим на адвокати од ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава за скандалот
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Цената на водата поскапе, затоа што Шилегов и Весковски граделе без тендери

А1он
„Цената на водата поскапе, затоа што Шилегов и Весковски граделе без тендери. Скопјани плаќаат поскапа вода заради Шилегов и Весковски и нивниот недомаќински однос кон
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Документите за завршената модуларна болница во Тетово не биле потпишани од инженер

А1он
„Колку и да се обидуваат да си ја префрлаат вината меѓу себе, СДСМ и ДУИ се најповиканите на одговорност во случајот со катастрофалниот пожар во