sdsm

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Ако СДС пронајде струја која ја произведува Мицкоски тогаш слободно нека ја одземе

А1он
Ако СДС пронајде струја која ја произведува Мицкоски тогаш слободно нека ја одземе, во спротивно што правиме со 26-те милиони евра тешката афера „Броило“. Дезертерот
Македонија

СДСМ: Наместо фабрикувани лаги за Ковачевски, Лефков да побара од Мицкоски струјата да ја даде бесплатно на граѓаните

А1он
Криминалното ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со фактот дека граѓаните дознаа за нивните милионски зделки од 136 милиони евра и се обидува да креира
Македонија

СДСМ: Ги зголемивме платите во образованието за 36% во споредба со ВМРО-ДПМНЕ

А1он
СДСМ ги зголеми платите во образованието за 36% во споредба со ВМРО-ДПМНЕ. СДСМ на дело покажува вистинска грижа за наставниците и образованието. За само пет
Економија

(ВИДЕО) Шкријељ: Грижа за пензионерите во време на криза, 10% покачени пензии само оваа година

А1он
„Владата и парламентарното мнозинство на СДСМ се грижи за пензионерите, и во време на најголемата светска криза продолжува покажувањето на пензиите. Само оваа година пензиите
Економија

(ВИДЕО) Марковска: Одговорност на СДСМ во време на криза, обезбедена храна, енергенси и парно за зимата, само Мицкоски блокира

А1он
„Владата предводена од СДСМ во пресрет на најтешката зима, со одговорни мерки и политики обезбедува стабилно и сигурно снабдување со храна, енергенси, електрична и топлинска
Македонија

(ВИДЕО) Марковска: ВМРО-ДПМНЕ фабрикува лаги, Ковачевски не е дел од сопствеништвото на Пиксел Груп

А1он
„Конкретно за оваа компанија Пиксел Гроуп Доо Скопје, Димитар Ковачевски не е дел дел од сопственичката структура, ниту пак е сопственик“, одговори на новинарско прашање,
Македонија

СДСМ: Мицкоски е по тендри и провизии, локалната власт на ВМРО-ДПМНЕ удри по џебот на граѓаните

А1он
„Додека СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски преземаат мерки за надминување на енергетската криза, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се посветени на тендери и провизии, на лични
Економија

СДСМ: За пристојна старост и во време на криза, зголемени пензии за 10 отсто година

А1он
„СДСМ преку Владата и парламентарното мнозинство што ги предводи, продолжува со вистинска грижа за сите категории граѓани. И во време на светска економска криза, преку
Македонија

СДСМ: Граѓаните го видоа концептот на Мицкоски, тендери и провизии, ако е искрен нека ја прекине блокадата во Собранието

А1он
„Таканаречените концепти на Христијан Мицкоски и ние и јавноста во град Скопје, тендери многу добро ги видовме, тоа се концепти за провизии и тендери и
Македонија

(ВИДЕО) Цветковска: Муцунски потроши цела година на празни ветувања и фалење со проекти на СДСМ

А1он
„Првата година од својот мандат Тимчо Муцунски ја потроши на довршување на проектите започнати од претходната локална власт предводена од СДСМ и Златко Марин“, рече