medziti

Македонија

Македонци не смеат да се пријават на оглас за лекари во ГАК, за Меџити и Ковачевски се е законски

Орце Костов
Огласот на Универзитетската клиника за Гинекологија и акушерство во Скопје каде што е наведено со напомена дека се бараат лекари со албанска етничка припадност предизвика
Македонија

Нерегистрирано во Македонија, движењето на Курти влезе во коалицијата на Меџити, Касами и Гаши

Движењето Самоопределувње на Албин Курти, ќе биде дел од Европскиот сојуз за промени – коалицијата на опозициските Демократско движење, Алтернатива и Движењето Беса на Изет
Македонија

Меџити: За една недела имунизирани над 10.000 граѓани

А1он
Министерот за здравство, д-р Фатмир Меџити, денеска, го посети вакциналниот пункт во Поликлиника „Бит-пазар“, со цел лично да се запознае како тече процесот на вакцинација
Македонија

Меџити: Додека сум јас министер нема да се случи да доцни тендер или јавна набавка за лекови

А1он
Ви тврдам дека додека сум министер, отсега натаму нема да се случи да доцни тендерирање или јавни набавки за лекови, освен во случај ако нема
Македонија

(ВИДЕО) Огнената група на ДУИ: Немаме дилема дека Ахмети треба да остане, нови лица само во Владата

А1он
„Ја поддржуваме ориентацијата на Владата. Ова е принципиелна војна внатре во ДУИ. Oва ќе се рефлектира на поширокото ниво. Нема ништо лошо во ова. Цел
Македонија

Меџити: Груби е послушник на Ахмети и се однесува како ДУИ да е негова, нека се свестат – револтот кај членството е голем

Габриела Димковиќ-Мишевска
Во ДУИ нема клима за здрава и демократска комуникација помеѓу раководството, партијата е препуштена во рацете на Артан Груби, а членството е револтирано и незадоволно
Македонија

Изет Меџити се повлекува од позицијата координатор на ДУИ во Собранието

А1он
Преку писмо кое го објави и на социјалните мрежи, досегашниот координатор на пратеничката група на ДУИ во Собранието, Изет Меџити, го извести претседателот на Парламентот
Македонија

Меџити не се откажува од интерпелацијата за Груби, со поддршка на опозицијата постои можност да му се изгласа недоверба

Габриела Димковиќ-Мишевска
Иако пратеникот на ДУИ Изет Меџити се врати во Собранието и заедно со пратеничката група на ДУИ гласаше за довербата на Владата, за „ А1он“потврди
Македонија

Меџити најави дека повеќе нема да се кандидира за прв човек на Чаир

А1он
Градоначалникот на општина Чаир, Изет Меџити, на социјалните мрежи објави дека повеќе нема да се кандидира за градоначалник на општината. Како што вели тој, дојде
Македонија

Меџити: ВМРО-ДПМНЕ преговараа и за Платформата и за униформите и за парите

А1он
Потпретседателот на ДУИ и градоначалник на Чаир, Изет Меџити во емисијата “Топ Тема“ на Телма поворно потврди дека ВМРО-ДПМНЕ преговарале цело време со ДУИ за