mickoski

Македонија

Независната пратеници од ВМРО-ДПМНЕ го осудија објавувањето на снимките: Средбата со Мицкоски беше во канцеларијата на Мицевски

А1он
Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ го осуди снимањето и објавувањето на разговори кои, како што посочуваат, се водени на средба со претседателот на партијата Христијан
Македонија

Нова снимка: Мицкоски ги убедувал исклучените пратеници од ВМРО-ДПМНЕ да не гласаат за Законот за јавно обвинителство

Кристијан Ландов
Иако е последен ден пред изборниот молк, на „Јутуб“ осамнаа нови снимки, на кои овојпат, повторно се слуша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој според
Македонија

Писмо од Мицкоски: Не ветувам чуда, но ви давам збор дека ќе бидеме подобри од оние досега

А1он
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски во пресрет на гласањето на изборите испрати отворено писмо до јавноста во кое ги повикува граѓаните да гласаат бидејќи, како
Македонија

Мицкоски од Кратово: Граѓаните ќе одлучат меѓу два различни концепта

А1он
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва од Кратово повика на сплотување и одлучност бидејќи, како што рече, сега е време кога граѓаните ќе треба да
Македонија

(ВИДЕО) Андреевски: Непотизам на дело, таткото и синот Мицкоски преку Машински Факултет наплатиле илјадници евра од ЕЛЕМ

А1он
Во вторникот до СДСМ бил доставен материјал, во кој како што е наведено од професор на машинскиот факултет, на кој се гледа дека доцент Мицковски
Македонија

Мицкоски се обврзува на минимална плата од 18.000 денари која ќе расте заедно со просечната

А1он
Претседателот и носител на кандидатска листа на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното гостување на телевизија 24, вети дека до крајот на мандатот на идната влада
Македонија

Мицкоски: Одзивот на гласањето можеби нема да биде висок како порано, но ќе биде кредибилен за идна Влада

А1он
Одзивот на гласањето на 15 јули можеби нема да биде како на претходни избори кога се движел над 65 проценти, но ќе биде доволен за
Македонија

Кичеец дал изјава во полициска станица за објавените аудио разговори со Мицкоски и Дака

Кристијан Ландов
Осуденикот во „Рекет“, Зоран Милески-Кичеец, чиј глас изминатиов период се слуша во повеќе разговори со лидерот Христијан Мицкоски, но и со црногорскиот бизнисмен Миодраг Давидовиќ
Македонија

Петровска за „теретана“ и Мицкоски: Недостасуваат снимки од две камери, од периодот кога теретаните беа затворени

Кристијан Ландов
Случајот „теретана“ поврзан со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не може да биде затворен со додека не се докаже кога е направена снимката објавена на
Македонија

Нова снимка за Мицкоски: Се борам да ваквото СЈО не помине, автоматски неговиот најголем предмет, тој ‘Империја’

Кристијан Ландов
Нови разговори од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, осудениот во „Рекет“, Зоран Милески-Кичеец и Слободанка Алексовска, повторно објавен на „Јутуб“ каналот именуван како „Рекет“. Во