mickoski

Македонија

Мицкоски му врати на Ахмети: Многу брзо од денес и кексито и млекото ќе ти преседнат

А1он
Вчера во Аеродром и Гази Баба ја повикав албанската опозиција на обединување против оваа власт и изразив јавна намера дека веднаш по изборите, уште првиот
Македонија

Мицкоски: „Платформа 1198″ е светилник на надежта, најдобрата изборна програма досега – за преобликување на иднината и јасна траекторија за успех на државата

А1он
Маките на татковината се повеќе од сите страданија на секоја наша мајка. И јас – без ни малку да те навредувам – се чувствувам повеќе
Македонија

Мицкоски: Се чувствува дека Силјановска Давкова ја има довербата од граѓаните, се ближи крајот на принципот на ДУИ и СДСМ како до сега

А1он
„Чувствуваме дека како ВМРО-ДПМНЕ и како Коалиција ја имаме довербата, чувствуваме дека идниот претседател Гордана Силјановска Давкова ја има довербата. Ни преостанува уште многу малку,
Македонија

Мицкоски: На Македонија и треба претседател, а не измеќар на ДУИ

А1он
Македонија е пред историска одлука. Ова се повеќе од обични избори каде се носи судбоносна одлука за иднината на државата, за вас и вашите семејства.
Македонија

Мицкоски: Пендаровски пет години не даде став, а вели осудувал криминал, дали сте го слушнале да ги осуди ДУИ или тоа за него се чесни политичари?

А1он
После шест и половина години порази, омаловажувања и срам кои ги трпеа граѓаните во Македонија поради власта на ДУИ и СДС, редно е да ја
Македонија

Мицкоски од Дојран: Оставаа чевли пред македонската влада, а во седумгодишното владеење на СДСМ, бројот на чевли чии сопственици се иселиле е за 10 пати зголемен

А1он
Пред нас се неколку клучни недели кои што значително ќе ја определат иднината на Македонија во кој правец ќе се движи, бидејќи не се само
Македонија

Мицкоски: На Македонија и се потребни промени, овие избори се шансата за тоа

А1он
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со Питер Бајер, пратеник во германскиот Бундестаг. На средбата се разговараше за актуелна политичка состојба. Мицкоски го
Македонија

Мицкоски до Пендаровски: По поразот на изборите, ниту ГПС нема да те пронајде

А1он
Ја слушнав вчера најновата навреда на Стево, охрабрен, осилен, а во суштина исплашен како глувче мало и вели на професорката која за него е величина
Македонија

Мицкоски: Ова се избори на кои граѓаните ќе изберат дали ја сакаат Македонија или не

А1он
Секогаш кога во Македонија имаме влада на СДС македонскиот народ, граѓаните на Македонија и самата Македонија губат, се удира директно врз македонскиот идентитет. Секогаш кога
Македонија

Мицкоски: Ја бараме вашата поддршка и масовност на изборите за нов претседател на Македонија

А1он
Не можеме да се сетиме на ниту една добра и позитивна работа која што оваа влада на СДСМ и ДУИ ја направила, вели Христијан Мицкоски