mickoski

Македонија

Мицкоски до Ковачевски: Водењето држава не се става во ексел табела, а кога сме кај табелите повторно сме меѓу најкорумпираните држави во Европа

А1он
„Да можеше водење на држава да се стави во ексел табела, ќе беше лесно за секој да води држава. Човекот треба да знае дека водењето
Економија

Мицкоски: Цената на струјата реално поскапува за нови 15% нето вредност

А1он
Во текот на посетата на Битола, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го коментираше поскапувањето на електричната енергија кое денес РКЕ треба да го објави.
Македонија

Алтернатива: Благодарност до Мицкоски, но ние сме дел од еден друг процес

А1он
Предлогот на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, лидерот на Алтернатива Африм Гаши да биде мандатар за состав на нова Влада, наместо новиот лидер на СДСМ
Македонија

Мицкоски по средбата со Ахмети: Предвремени избори час поскоро, во преговорите со Бугарија да не се коленичи

А1он
Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по средбата со лидерот на ДУИ Али Ахмети, вели дека разговарале за две теми. „Разговаравме за две теми генерално,
Македонија

Мицкоски очекува Македонија да почне преговори со ЕУ во декември

Кристијан Ландов
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски очекува Македонија да ги отпочне преговорите со Европската унија. Тој одново ги искритикува барањата на Бугарија, за кои кажа дека
Македонија

Мицкоски: Ако Кастриот Реџепи верува во иднината за која зборува требаше да се појави на седницата на која требаше да се гласа за недоверба на владата

А1он
Кастриот Реџепи беше меѓу главните критизери на владата предводена од СДСМ и ДУИ се потпиша како 61 на оној список кој требаше да биде список
Македонија

СДСМ: Мицкоски да не се крие, да каже која е неговата поврзаност со скандалот со криминални парцели

А1он
Од СДСМ преку соопштение бараат лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски да се огласи по прес конференцијата на Славјанка Петровска. „Во јавноста секојдневно излегуваат детали
Македонија

Мицкоски: ЕУ да се одважи и да и даде на Македонија датум за преговори во декември, без да бара нови отстапки, ВМРО-ДПМНЕ нема да прифати ништо надвор од Резолуцијата

А1он
ЕУ треба да се одважи и да даде датум за преговори за Македонија и да не ја уценува државата со дополнителни отстапки, вели претседателот на
Македонија

(ВИДЕО) Петровска: Телохранителот на Мицкоски, со договор вреден 500.000 евра е дел од скандалот со парцелите

А1он
„На површина исплива голем скандал кој директно води до Белиот дворец и луѓе блиски на Христијан Мицкоски. Неколку лица, сите поврзани со ВМРО-ДПМНЕ купиле или
Македонија

СДСМ: Препродажбата на парцели за фотоволтаични централи води до човек од обезбедувањето на Мицкоски

А1он
Излегува на површина нов скандал во кои се поврзани функционери на ВМРО-ДПМНЕ. Како што е запознаена јавноста, лица купиле или добиле на дар парцели земјиште