mickoski

Македонија

Мицкоски: За 5 години владата на СДСM го зголеми јавниот долг за 2,916 милијарди евра

А1он
Во периодот од 1ви јануари 2018 година до 31ви декември 2022 година, за пет години владата на СДСМ го зголеми јавниот долг од 4,787 милијарди
Економија

Мицкоски: Индустриското производство во длабока негатива

А1он
Два клучни параметри според кои се оценува растот на економијата се индустриското производство и преработувачката индустрија. Во четвртиот квартал македонското индустриско производство и преработувачката индустрија
Македонија

Мицкоски: Власта не ги решава проблемите на земјоделците

А1он
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф. д-р Христијан Мицкоски заедно со Цветан Трипуновски, претседател на комисија за земјоделство, шумарство и водостопанство на партијата, денеска остварија средба во
Македонија

Мицкоски: Апелирам Тупанчевски наместо да дава недвосмислена поддршка на Ахмети и Груби, да се потруди и да воспостави европски вредности

А1он
Ако министерот за правда и мој колега од Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“, редовен професор е мотивирачки да сме во друштвото на Суринам, Тунис и
Македонија

Мицкоски му одговори на Ахмети: Басни за 2001-ва кажувај му на Ковачевски кој дезертираше, ја па мислев со нова фабрика ќе се пофалиш

А1он
Басни за 2001-ва Али Ахмети да му раскажува на Ковачевски, напиша на социјалните мрежи, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски споделувајќи фотографија на која е облечен
Македонија

Мицкоски: Ахмети да каже колку стотици милиони евра добила неговата фамилија на сметка на жртвите од војната во 2001

А1он
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за време на денешната посета на Драчево, прашан од новинарите ја коментираше и изјавата на Али Ахмети кој за време
Македонија

Мицкоски: Во Кисела Вода се реализира се што е ветено

А1он
Благодарност до Орце градоначалникот на Кисела Вода што продолжува да ја реализира програмата која што ја вети пред граѓаните на општина Кисела Вода. Благодарност исто
Македонија

(ВИДЕО) Мицкоски: Ова е прва година кога министерството за култура не обезбеди пари за одржување на Вевчанскиот карневал

А1он
Овдека денеска сме во Вевчани да ја продолжиме традицијата со Вевчанскиот карневал. Ова е прва година кога министерството за култура за жал обезбеди дури нула