znam

Македонија

Средба за соработка помеѓу Движењето ЗНАМ – За наша Македонија и ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Синоќа во просториите на Движењето ЗНАМ – За наша Македонија се одржа средба за соработка на работните групи на Движењето ЗНАМ – За наша Македонија
Uncategorized Македонија

Кои се пратениците со кои ВМРО-ДПМНЕ дојде до парламентарно мнозинство: Со ЗНАМ во Влада ќе се обезбеди и двотретинско

Орце Костов
Работните групи на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Вреди“ продолжуваат со преговорите за коалицирање во новата Влада, а ВМРО-ДПМНЕ влегува во преговорите со 61 пратеник, односно обезбедено
Македонија

Димитриевски: Потврдивме минимум пратеничка група, ќе бидеме со граѓаните и ќе работиме за нив

Орце Костов
Движењето ЗНАМ – За наша Македонија вечерва испиша историја. Потврдивме минимум пратеничка група и некаде околу 60 илјади гласови. Ќе бидеме со граѓаните и ќе
Македонија

Мемов: Граѓаните покажаа дека се државотворни и го избраа својот нов претседател

Орце Костов
Портпаролот на движењето ЗНАМ Никола Мемов вечерва на прес-конференција порача оти граѓаните покажале дека се државотворни и со обезбедувањето на потребниот цензус за избор на
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ со голема предност пред СДСМ, покажуваат бројките на партијата

Од избројани На 9,61% избирачки места, односно 2,8 %гласачи, ВМРО-ДПМНЕ е во големо водство пред СДСМ, покажуваат партиските бројки. Според ВМРО-ДПМНЕ, нивната партија има водство
Македонија

Димитриевски: До овој момент немаме разговори за можни коалиции со било кој политички субјект

А1он
Лидерот на ЗНАМ-За наша Македонија, Максим Димитриевски денеска изјави дека досега ниту еден претставник на ЗНАМ нема водено никакви разговори по основ на било какви
Македонија

Димитриевски во Тетово: Ја бараме поддршката на граѓаните за работите во Македонија да не бидат како досега

А1он
Претседателот на Движењето ЗНАМ – За наша Македонија, Максим Димитриевски денеска беше во Тетово, каде што со носителот на листата на кандидати за пратеници во
Македонија

ЗНАМ: Квази социјалдемократот Филипче е еден од најодговорните за состојбата во СДСМ

А1он
Квази социјалдемократот Венко Филипче е еден од најодговорните за актуелната состојба во која се наоѓа СДСМ, реагираат од партијата ЗНАМ. „Би сакале да ја потсетиме
Uncategorized

Даниел Стојчевски од ЗНАМ: Ќе направивме темелна промена во правосудниот систем

А1он
Носителот на листата на кандидати за пратеници од ИЕ 2, Даниел Стојчевски од Движењето ЗНАМ – За наша Македонија, денеска одржа прес конференција на која