maksim dimitrievski

Македонија

Димитриевски: Вработените во општина Куманово не се преместени на пониски работни позиции, нема деградирања, притисоци и закани кон никого

А1он
Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски ги демантира обвинувањата кои денеска на прес-конференција ги изнесе претседателот на СДСМ Куманово, Мартин Костовски за наводно спроведен класичен политички
Македонија

Димитриевски: Поддршката од граѓаните е огромна, нудиме реални и остварливи проекти

А1он
Независниот кандидат за градоначалник Максим Димитриевски истакна дека живееме во исполитизирано општество, каде оние што не припаѓаат никаде велат „џабе ми е, бидејќи не припаѓам
Македонија

Димитриевски: Индустриските капацитети се важни за развојот на стопанството и економијата

А1он
Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, денеска беше во посета на производствен погон Шмеки во Куманово, каде разговараше со вработените и оствари
Македонија

СДСМ Куманово: Дали Димитриевски покрај настаните од 27 април ги заборава настаните од Диво Насеље и се здружува со режимско ВМРО!

А1он
„Дали Димитриевски покрај настаните од 27-ми април ги заборава настаните од Диво Насеље!? Дали Димитриевски сака да се игра со национализмот само да удоволи на
Македонија

Димитриевски: Им благодарам на моите социјалдемократи основачи на СДСМ Куманово за поддршката во вториот круг, ќе работам во интерес на сите граѓани

А1он
„Голем број на истакнати членови од мојата СДСМ како и дел од основачите на СДСМ Куманово, Страшко Илиевски, Младен Славковски Маџо и Миле Арсовски со
Македонија

Анкета на CRPC: СДСМ со мала предност во Куманово и во тесна трка со независниот Димитриевски

А1он
Центарот за политички истражувања и комуникации спроведе анкета врз 281 испитаник во Куманово, поврзана со вториот круг од локалните избори кои ќе се одржат на
Македонија

Димитриевски: Повторно насилство врз наша советничка од страна на советник од СДСМ, веднаш да престанете со недоличното однесување

А1он
Независниот кандидат за градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, преку соопштение ги осуди случаите од минатите два дена каде кандидати за советници биле нападнати од други
Македонија

Димитриевски: Три недели нè следат и нè заплашуваат мене и мојот тим

Маја Илиевска-Пачемска
Градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски кого утрово полицијата го сопре и го прати со возилото на технички преглед, на прес – конференција попладнево соопшти дека
Македонија

МВР: Внатрешна контрола ќе го истражува сопирањето на Димитриевски, не дозволуваме притисок и злоупотреба на положбата

Маја Илиевска-Пачемска
Полицијата утрово го сопрела возилото во кое бил актуелниот градоначалник на Куманово и кандидат за втор мандат, Максим Димитриевски, неофицијално, оти имало затемнети стакла. Возилото
Македонија

ВИДЕО: Полиција го легитимира Максим Димитриевски, стопиран сообраќајот на Лесковачка во Куманово

Маја Илиевска-Пачемска
Актуелниот градоначалник на Куманово Максим Димитриевски со вклучување во живо на „Фејсбук“ се пожали дека утрово полициско возило неколку улици го следело, а на улицата