rekonstrukcija

Македонија

Во тек е реконструкција на важна скопска сообраќајница

А1он
Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска заедно со екипи од секторите во градот и јавните претпријатија, извршија увид во завршните работи на реконструкцијата на улицата
Економија

Реконструкцијата на пет километри автопат кај Катланово наместо за две, ќе заврши за три години

Орце Костов
Реконструкцијата на делницата Катланово-Петровец која е дел од автопатот „Пријателство“ и од Коридорот 10 е во прекин шест месеци, а туристичката сезона и транзитирањето на
Македонија

Реконструкција на улицата „Наум Охридски“ во населба Црниче

А1он
Започна реконструкцијата на улицата „Наум Охридски“ во населба Црниче. Ќе биде целосно асфалтирана, а ќе добие и нов тротоар и осветлување, информираат од Општина Кисела
Македонија

ВИДЕО: „Метлата“ на Заев – неуспешна шминка за лошите политики

Галена Николовска-Ризвановиќ
Најавената реконструкција во Владата не ги исполни очекувањата на граѓаните, промените се само козметички и претставуваат ротација на кадри, коментираат дел политички аналитичари откако вчера
Македонија

Биографијата на Заев за министер за финансии како во времето за Тито

А1он
Во предлогот за министер за финансии поднесен до Собранието во биографијата за Зоран Заев е опишан целиот негов живот, од детството, средношколските денови, па се
Македонија

Наместо да мете криминал и неспособност, со метлата Заев се назначи и за министер за финансии

А1он
Повеќе партиски и меѓукоалициони математики, никако интересот на јавноста. Вака некако изгледа најавената метла која со сигурност ништо нема да промени, освен тоа дека Зоран
Македонија

Твитер: Да го ставиме Заев и директор на МКЦ, па на банкнота од 5000 денари

Кристијан Ландов
По реконструкцијата на Владата на премиерот Зоран Заев, корисниците на социјалната мрежа „Твитер“ со бројни коментари за изборот на новите министри со најавената метла. Мнозинство
Македонија

Премиерот Заев денеска ќе го достави предлогот за реконструкција на Владата до Собранието

А1он
Премиерот Зоран Заев попладнево се очекува да ги достави до Собранието имињата на министрите кои ќе бидат дел од новата реконструирана Влада. Портпаролот на Владата,
Македонија

Реконструкцијата на убиството на Никола Саздовски траеше речиси три часа

А1он
Речиси три часа денеска на автобуската постројка во Автокоманда траеше реконструкцијата на убиството на 20-годишниот Никола Саздовски во присуство на сведоците и вештите лица. Настанот
Uncategorized

Реконструкцијата на патот Гостивар – Кичево ќе заврши до крајот на август

Реконструкцијата на патот Гостивар – Кичево треба да заврши до крајот на август годинава, а на патот  кон Тетово наредните 20 дена, рече денеска министерот за транспорт