hristijan mickoski

Македонија

Мицкоски до Ковачевски: Подобра тетка ти Жана да ја кандидираше, би била подобар кандидат за претседател од поданик на ДУИ, Стево Пендаровски

А1он
„Го слушам вчера Ковачевски од тука од Карпош вели дека тој не ја кандидирал тетка му Жана, не ја знам госпоѓата сигурно е прекрасна дама
Македонија

Мицкоски од Тетово: Пендаровски да каже какви планови коваше во вила Водно со Артан, Ковачевски, и Ахмети поврзано со измените на кривичниот законик и евентуална амнестија на поранешни политичари

А1он
И на митинзите Стево Пендаровски и СДСМ нема ништо да кажат за извештајот на Фридом хаус. И додека научил една празна и често повторувана фраза
Македонија

Мицкоски: Со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ќе биде повторно горда, а на Пендаровски ќе му помогнеме да ги пакува куферите

А1он
Секогаш кога имаме влада од СДСМ има директен удар врз македонскиот идентитет, затоа мора да се потсетуваме да не се заборави, рече Христијан Мицкоски, претседател
Македонија

Мицкоски: За дуел Пендаровски треба да е претседател на СДСМ и да се извини на Гордана Силјановска Давкова за навредите

А1он
При денешната посета на Стопанската Комора за Информатички Технологии – МАСИТ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговори на новинарско прашање во однос на тоа што
Македонија

Мицкоски до Ковачевски, Пендаровски и Ахмети: Ве чека таков пораз што ќе ви зујат ушите од шлаканицата што ќе ви ја испорача народот на 24 април и 8 мај

А1он
Живееме во тешко време. Македонија се помалку ја има. Народот ја загуби контролата над сопствената држава. Институциите повеќе не служат на народот. Се чека за
Македонија

ВИДЕО: Пендаровски го повика Мицкоски на дуел

А1он
На вечерашниот митинг во Делчево во интеракција со публиката кандидатот за претседател Стево Пендаровски беше прашан околу најавените телевизиски дебати, односно дали и кога ќе
Македонија

Мицкоски: Пендаровски има образ ѓон, не презема ништо против ДУИ и Груби бидејќи коленичи за нивните гласови

А1он
Се прават како да се нови во политиката како да не се истите што се седнати во скутот на ДУИ, како Стево да не е
Македонија

Мицкоски: Измеќарите од СДС им ја подарија на тацна државата на ДУИ и Ахмети, Пендаровски не е претседател на сите граѓани, тоа мора да го промениме

А1он
Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ при денешното негово обраќање во Теарце потсети дека пред 6-7 година власта ветуваше дека ќе донесе живот за сите, но
Македонија

Пендаровски во Аеродром: Дали Мицкоски се кандидира за шпицен премиер или е кандидат за судија или обвинител

А1он
Од Христијан Мицкоски извира ликот на Никола Груевски, порача Стево Пендаровски од синоќешниот граѓански митинг во скопски Аеродром, одговарајќи на прашање од граѓанин. „33 години
Македонија

Мицкоски: Ромите биле, се и ќе останат значаен чинител на македонското мултикултурно општество

Орце Костов
„Најпрво дозволете ми во мое лично име и во име на ВМРО-ДПМНЕ на сите Роми, граѓани на Република Македонија да ви го честитам Меѓународниот ден