hristijan mickoski

Македонија

Мицкоски: Ова во Собрание е тероризам, а не 27 април!

А1он
Ова во Собрание е тероризам, а не 27 април!, нашиша на својот профил на Фејсбук лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, откако пратениците денеска го изгласаа
Македонија

(ВИДЕО) Мицкоски: Договорени сте, душата ми се пара додека гледам како се правдате

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, обвинува дека токму премиерот Зоран Заев е виновен за бегството на Сашо Мијалков. „Дадовме 24 часа, вашата криминална истрага
Видео Македонија

ВИДЕО: „А1он“ вечерва во проверка колку снег исчисти Мицкоски

Кристијан Ландов
„Случајно“ беше фотографиран со лопатата во раце, а потоа и пофален во неколку медиуми. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, беше фотографиран како го чисти снегот
Македонија

Мицкоски: Заев повторно излажа, историчарите признаа дека се преговара за идентитетот

А1он
„Од изјавите на историчарите од комисиите дознаваме дека бугарската страна се противи за терминот „македонски“ којшто го означува нашиот идентитет, додека Зоран Заев упорно нѐ
Македонија

(ВИДЕО) Мицкоски: Ако Заев го начне македонскиот идентитет, ќе се соочи со народот на чело со мене

А1он
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска со изјава реагираше на интервјуто на премиерот Зоран Заев, дадено за бугарскиот медиум БГнес. Реакцијата на Мицкоски ја пренесуваме
Македонија

(ВИДЕО) Мицкоски на средба со Села и Гаши: Ова би можел да биде прв чекор кон заедничко коалицирање пред локалните избори

Габриела Димковиќ-Мишевска
Денешната средба со лидерите на Алијанса за Албанците Зијадин Села и Африм Гаши од Алтернатива, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја оцени како појдовна точка
Македонија

Мицкоски: Ако Заев се откаже од Гоце Делчев и јазикот, идната влада на ВМРО тоа ќе го поништи

А1он
Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на денешниот протест на партијата „против мафијата, за правда и слобода“ во Штип, рече дека доколку владата на СДСМ и
Македонија

(ВИДЕО) Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи онлајн-седници на Собранието

А1он
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на вечерашниот „Live chat“ на Фејсбук, во врска со онлајн седниците во Собранието, посочи дека тоа е спротивно на Уставот
Македонија

СДСМ: Губитникот Мицкоски прави сѐ само да не го исполни ветувањето за оставка по поразот на изборите

А1он
Очајот и фрустрациите од третиот последователен пораз кај Христијан Мицкоски не стивнуваат. Пред само два месеци, на фер, слободни и демократски избори, Мицкоски и нереформираното
Македонија

Мицкоски: Работи кои нема да ги прочитате во медиумите под контрола на власта во Извештајот на Стејт департмент: главен проблем корупцијата и лошата економија

А1он
Пред два дена сосема штуро беше објавена на дел од медиумите информација за извештај за Македонија напишан од американскиот Стејт департмент. Дел од медиумите блиски