hristijan mickoski

Македонија

Мицкоски не дојде да даде исказ во полициската станица за Дебар маало

Габриела Димковиќ-Мишевска
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, не дојде да даде исказ во полициската станица во Центар за случајот кога беше затекнат во затворен дел од кафеана
Македонија

Мицкоски: Имаме индиции кој ја фрлил експлозивната направа во објект на Мисајловски

А1он
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска изјави дека разговарал со Владо Мисајловски за фрлената експлозивна направа и дека ги знае деталите. – Индициите се дека
Македонија

(ВИДЕО) Мицкоски: Нема да водиме кампања зад екраните, ќе бидеме со народот

А1он
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска од Струмица најави дека ВМРО-ДПМНЕ за време на кампањата за изборите ќе биде меѓу граѓаните. „ВМРО-ДПМНЕ е партија од
Македонија

Мајката на Мицкоски позитивна на Ковид-19

А1он
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски потврди дека неговата мајка е позитивна на коронавирусот, веќе неколку дена, и рече дека тој немал контакт со неа и
Македонија

Реакција на СДСМ на обраќањето на Мицкоски за економски мерки

А1он
СДСМ преку соопштение реагира на денешната прес конференција на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Мицкоски прво нека ги научи протоколите за заштита од коронавирусот,
Македонија

Заев: Како што никој не веруваше во приказната за „отсјајот во теретаната“, така никој не верува дека Мицкоски не бил информиран доволно за новите протоколи

А1он
Ако Мицкоски се грижеше за здравјето на граѓаните, немаше да ги крши здравствените мерки! Само ако сите ги почитуваме мерките и забраните, ќе можеме да
Македонија

Мицкоски призна дека попладнето бил во кафеаната во Дебар Маалo: Подготвен сум да платам казна

Кристијан Ландов
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски преку социјалните мрежи призна дека бил во кафеана во Дебар Маало. Тој не прецизира дали седел во затворен дел на
Македонија

ЕБР интервенира на Боемска по обидот да се избришат снимките на кои се гледа Мицкоски во кафеаната

Кристијан Ландов
Екипи на Единица за брзо распоредување интервенираа во ресторанот каде беше затекнат лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. “А1он” дознава дека тие интервенираат бидејќи се бришеле
Македонија

ВИДЕО: Драма на Боемска, келнерите не давале инспекцијата да изврши увид во кафеана, внатре бил Мицкоски

Кристијан Ландов
Инспектори на Пазарниот инспекторат биле спречени да извршат надзор во затворениот дел на угостителскиот објект “Винотека” на Боемска улица, по што, два ипол часа останале
Македонија

СДСМ: Мицкоски призна дека вршел притисок во МВР за истрагата против него

А1он
„Христијан Мицкоски праќал пораки и се јавувал по телефон кај вработени во Министерството за внатрешни работи за да врши притисок за истрагата за неговата посета