levica

Македонија

Каевски: Лицемерието на Левица не поминува ниту во Собранието, ниту кај граѓаните

А1он
Лицемерието на Левица, како и секогаш е пуштено на најјако, кога се работи за вас и за вашиот гуру Христијан Мицкоски за да дојдете на
Македонија

Апасиев: Демократијата е парализирана, опозицијата да размисли за радикализација на методите

А1он
Лидерот на „Левица“ Димитар Апасиев вечерва пред Собранието оцени дека ситуацијата е алармантна и дека е парализирана демократијата. Во изјава за медиумите, Апасиев рече според
Македонија

Левица и пратеници од ВМРО-ДПМНЕ ги повлекле потписите за недоверба, но ќе гласаат за Владата да падне

Двајцата пратеници од Левица и петнаесетина пратеници на ВМРО-ДПМНЕ ги повлекле потписите за недоверба на Влада, со цел, пратеникот од Алијанса, Скендер Реџепи, утре да
Македонија

Мицкоски: Имаме ново парламентарно мнозинство

А1он
Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, објави фотографија со Димитар Апасиев од Левица, Арбен Таравари и Халил Снопче од Алијанса за Албанците, Аријанит Хоџа од
Македонија

(ВИДЕО) Јанчева: Се потврди дека ВМРО-ДПМНЕ и Левица се исто

А1он
Претседателката на советот на Град Скопје, Љубица Јанчева, изјави дека најавеното формирање на мнозинство во Советот на Град Скопје што денес го најавија ВМРО-ДПМНЕ и
Македонија

Мицкоски: Вратата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата е широко отворена и за Левица, и за сите други граѓани и партии

А1он
„Јас ја отворив широко вратата и на ВМРО -ДПМНЕ и на Коалицијата „Обнова за Македонија“. Секој оној кој сака да види во една напредна, чесна,
Видео Македонија

(ВИДЕО) Камиказа: Јас сум надеж, ако излезат над 65%, ќе славиме

А1он
Кандидатот за градоначалник на Скопје, поддржан од Левица, Перо Камиказа, тврди дека доколку на локалните избори има излезност од над 65 отсто, тоа значи дека
Македонија

Неуспешен обид за предизвикување инцидент на активисти на Левица на Могилата на непобедените во Прилеп

А1он
Денеска, среде одбележувањето на 11 октомври и 80-годишнината од народното востание, активисти на Левица, во криптата на Могилата на непобедените во Прилеп се обидоа да
Македонија

Роднини или случајност: На листата од Левица во Струга пет презимиња се повторуваат

А1он
Пет презимиња се повторуваат на листата за советници што ја предлага партијата Левица за Советот на Струга. Тројца, од предложените 27 советници, имаат презиме Мојсоски.
Македонија

Левица: Владата на чело со премиерот Заев освен со криминал Собранието го контаминираше и со вирус

А1он
Од партијата Левица реагираат на вчерашните случувања во Собранието и според нив премиерот Зоран Заев, заедно со неговите најблиски соработници секој ден тоне во криминал