levica

Македонија

Левица: Државниот завод за ревизија ги потврди сомнежите за криминал на кој алудиравме

А1он
Веќе подолг период Левица се сомнева во работењето на Локалната самоуправа на општина Прилеп, поради што побара од ДЗР да изврши увид во работата на
Македонија

Левица: Шукова и Касами да одговараат како издале Б еколошка дозвола за изгорениот магацин во Тетово

А1он
Изгорениот магацин во тетовско Фалише предизвика огромна еколошка катастрофа и аерозагадување, а локалните жители, освен во димот и загадувањето, останаа заробени и во апсурдот на
Uncategorized

Дивоградбите во Чаир ја докажаа нефункционалноста на легализацијата донесена од СДС и ДПМНЕ

А1он
Дивоградбите во Општина Чаир, кои се градени во последните пет години, а се легализирани како да се градени пред март 2011 година, се доказ за
Македонија

Левица: Пожар на стари објекти на локација во Влае планирана за изградба на нови згради по примерот на Треска

А1он
Викендов избувна пожар во Влае на локации предвидени за изградба на кружен тек и улица. Во близина е планирана и изградба на нова населба со
Македонија

Левица: Државната ЕСМ Продажба да ја преземе лиценцата од ЕВН Хоум

А1он
Денови повторно е актуелна темата за законската обврска – Универзалниот снабдувач со електрична енергија да ја објави цената за потрошувачите, што во суштина ништо нема
Македонија

Левица: ОЈО на чело со Абази не реагира за скандалот со Државна лотарија

А1он
По неодамнешниот договор склучен помеѓу сопственикот на „Пуцко Петрол” – Асмир Јахоски и Државната лотарија за изнајмување на објект во Визбегово (во вредност од 2,6
Македонија

Каевски: Дали вредностите на Енвер Хоџа ќе ги преговара Мицкоски на маса со коалицискиот партнер Левица?

А1он
Мицкоски ги сруши сите лажни маски на ДПМНЕ и ја призна желбата за коалиција со Левица. Наутро ДПМНЕ праќа соопштение против Левица а попладне Мицкоски
Македонија

Левица: Деловникот на СДС-ДПМНЕ-ДУИ ја озаконува неуставната двојазичност и води кон дводомен парламент

А1он
Крајно штетниот Деловник, кој го изгласа здружената коалиција на СДС-ДУИ-ДПМНЕ, освен што ќе нанесе долгорочни последици врз демократските процеси (каде се лимитира учеството на опозицијата
Македонија

Каевски: Мицкоски е за коалиција со Левица иако е анти ЕУ и анти НАТО партија

А1он
Јавно, во интервју на Канал 5 телвизија Мицкоски кажа дека е за коалиција на ДПМНЕ со Левица. Ова е директна потврда на Мицкоски на она
Македонија

СДСМ: ДПМНЕ наутро праќа соопштенија за Левица дека се Хамас, а Мицкоски навечер вели дека ќе коалицира со нив

А1он
ДПМНЕ наутро праќа соопштенија за Левица тврдејќи дека се Хамас, а Мицкоски навечер вели дека ќе коалицира со Левица. Дури Мицкоски вели дека ќе преговарал