pance toskovski

Македонија

Тошковски и Николоски му се заблагодарија на Мицкоски за предлозите да бидат министри

А1он
Предложениот кандидат за министер за внатрешни работи, Панче Тошковски, во објава на Фејсбук изрази благодарност до лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, како и до членовите на Извршниот
Македонија

ОЈО: Лажна началничка измамила невработени ветувајќи им дека ќе им додели социјални станови

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 41-годишна вработена како аналитичар во СВР Скопје која е осомничена за продолжено кривично дело
Македонија

Припадничка на МВР земала 12.500 евра за наводно посредување за социјални станови

А1он
Овластено службено лице вработено во МВР фатено на лице место со над 12 илјади евра од извршено кривично дело измама. И.М. вработенa како Виш аналитичар
Македонија

Тошковски од Струмица: Законот мора еднакво да важи за сите и никој не смее незаконски да влијае на гласачите

А1он
Би сакал да апелирам до сите граѓани на Општина Струмица, како и до сите граѓани во Македонија, дека Законот мора еднакво да важи за сите
Македонија

Тошковски: Нема никакви нарушувања во изборниот процес

А1он
Безбедносната состојба е стабилна. Нема никакви нарушувања во изборниот процес. Немаме забележано никакви посериозни нарушувања во изборниот процес, изјави денеска техничкиот министер за внатрешни работи
Македонија

Тошковски во посета на Охрид: СВР Охрид треба да биде во поголем објект, кој ќе биде на соодветна локација која ќе овозможи поефикасно работење

А1он
Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски денеска оствари работни посети на Секторот за внатрешни работи Охрид, Езерската и Сообраќајната полиција како и Полициската станица за
Македонија

Тошковски: Приведувањето на Салиу ќе биде испитано, но бил нападнат полициски службеник

А1он
Внатрешна контрола ќе го испитува постапувањето на полициските службеници во врска со приведувањето на новинарот Фуркан Салиу, изјави денеска во одговор на новинарски прашања министерот
Македонија

Тошковски: Несериозни и непрофесионални се изјавите за убиството на лекарот

А1он
Министерот за внатрешни работи во техничката Влада, Панче Тошковски денеска ги оцени како несериозни и непрофесионални изјавите од било кој функционер за убиството во Железара
Македонија

Тошковски во посета на четири полициски станици на гранични премини: Сериозна кадровска непополнетост, да се разгледа „one stop“ системот како можно решение

А1он
Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски денеска беше во посета на четири полициски станици кои покриваат дел од граничните премини и граничниот надзор на западната
Македонија

Талевски: ДПМНЕ и Тошковски ја загрозуваат безбедноста на граѓаните

А1он
Два месеца откако ВМРО-ДПМНЕ го презеде раководењето со Министерството за внатрешни работи, безбедносната состојба во Прилеп никогаш не била полоша.Она што особено ги загрижува граѓаните