toskovski

Македонија

(ВИДЕО) Мирен изборен ден – нема посериозни нарушувања на изборниот процес

Во завршна прес конференција на МВР министерот за внатрешни работи Панче Тошковски и дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев констатираа дека изборниот ден
Македонија

Тошковски потврди дека советник назначен од него бил отстранет од Тетово – бара Внатрешна контрола да утврди зошто

Анита Петровска Рајковиќ
Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски потврди дека на советник од неговиот кабинет, упатен со писмена наредба, не му било дозволено присуство во рамки на
Македонија

МВР мора да постапува еднакво кон секој кој ќе нападне полициски службеник – Тошковски за апсењето на Фуркан

Анита Петровска Рајковиќ
МВР мора да постапува еднакво кон секој кој ќе нападне полициски службеник, вели за апсењето на новинарот Фуркан Салиу, министерот за внатрешни работи Панче Тошковски
Македонија

Кривични за комадир од Радовиш, заменик началник од Струмица – дозволиле да застари дело на колега

А1он
Кривична пријава против тројца членови на дисциплинска комисија од СВР Струмица, поради настанување на застареност во водење дисциплинска постапка. Кривичната е поднесена по инцијатива на