pirotehnika

Свет

(ВИДЕО) Немири во Германија: Изгоре дом, нападната станица, 300 уапсени, повредени полицајци

А1он
Минатогодишното сценарио се повтори во Берлин, кога избувнаа немири во кои бунтовниците користеа петарди и ракети за огномет. Берлинската полиција извести за серија напади врз
Македонија

Запленети 1 640 пиротехнички средства во Куманово, приведено едно лице

А1он
Полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Куманово, вчера во 15.40 часот во Куманово го лишиле од слобода А.Е.(25)
Македонија

Приведен прилепчанец, носел 7480 пиротехнички средства во автомобил

А1он
На улицата „Прилепски бранители” во Прилеп, полицијата денеска при контрола и преглед на патничко возило „голф“ управувано од прилепчанецот А.Б (47), пронашла и одзела вкупно
Македонија

Во Тетово одземени над 3000 петарди и друга пиротехника

Орце Костов
СВР Тетово информира дека полицајци денеска околу 15 часот, на градскиот плоштад во Тетово, го лишиле од слобода 54-годишниот тетовец Ф.А. затоа што кај него
Македонија

Полицијата нашла голема количина пиротехника кај охриѓанец

А1он
Охридската полиција пронашла и одзела 13.000 парчиња пиротехнички средства од 44-годишниот И.Ш. од Охрид. СВР Охрид денеска соопшти дека пиротехниката е најдена при претрес во
Македонија

Засилени контроли на трговци и продавачи на пиротехички средства во Охрид и околината

А1он
Со цел елиминирање на нелегалната трговија со пиротехнички средства и спречување на несаканите последици од нејзино користење во текот на претстојните празници, СВР Охрид започна
Македонија

Апел од МВР: Да не се употребуваат огнено оружје и петарди и да не се вози под дејство на алкохол

А1он
Министерството за внатрешни работи, во пресрет на новогодишната ноќ, апелира до граѓаните максимално да се воздржат од употреба на огнено оружје, петарди или други пиротехнички
Македонија

(ВИДЕО) На Бит Пазар напнато: Продавачите против запленувањето на петардите

А1он
Неколку часа попладнево улицата кај Бит Пазар во Скопје беше блокирана поради револт на пазарџиите од акцијата која ја спровеле припадниците на мобилната единица „Алфа“
Македонија

Охридската полиција заплени околу седум илјади парчиња петарди и други пиротехнички средства

А1он
Охридската полиција откри и заплени речиси седум илјади парчиња различни пиротехнички средства, во акција спроведена вчера во охридското село Лескоец. Пиротехничките средства како петарди –