hronika

Македонија

Скопјанка пријавила силување врз ќерката на нејзиниот вонбрачен сопруг

А1он
Скопјанка пријавила во кумановската полиција дека 20-годишник извршил обљуба врз ќерка на нејзиниoт вонбрачен сопруг, информираа денеска од СВР Куманово. Според соопштението, вчера во 20:20
Македонија

Лишен од слобода 22-годишник, откако сопругата го пријавила за физички напад

А1он
Жена од неготинско село пријавила физички напад од сопругот вчера околу 18 часот во СВР Велес. – Дваесетгодишна жена пријавила дека во семејниот дом, по
Македонија

Полицијата во Кондово уапси член на групата што грабна и малтретираше сопственик на „Масерати“

А1он
Полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје извршиле претреси на две локации во скопско Кондово и притоа го лишиле од слобода С.
Македонија

Скопјанец наоружан со нож ограбил две аптеки, Обвинителството поведе истражна постапка

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје поведе истражна постапка против едно лице осомничено дека сторило две кривични дела – Разбојништво. Осомничениот 38-годишен скопјанец, на 10 септември, влегол
Македонија

Излета возило на автопатот Скопје – Штип, тројца повредени

А1он
Вчера во 17.00 часот било пријавено дека на сервисна улица која регионалниот пат Скопје-Свети Николе го поврзува со автопатот Скопје-Штип патничко моторно возило „фиат пунто“
Македонија

Врховен суд ја преиначи пресудата за сообраќајката кај Универзална сала пред пет години

А1он
Врховниот суд на Република Северна Македонија, постапувајќи по жалбите на обвинетиот и на обвинителството во предметот со сообраќајната несреќа кај Универзална сала, во која животот
Македонија

Скопјанка ги пријавила синот и сопругот за вознемирување, полицијата ги привела

А1он
Четириесет и двегодишна жена од Скопје која времено престојувала во Тетово ги пријавила синот и сопругот за повеќекратно вознемирување. Тие дошле до домот на жената
Македонија

Познат идентитетот на убиената гостиварчанка, осомничениот во бегство

А1он
Шеесетгодишната гостиварка Џ.И. утрово е најдена мртва во семејниот дом со повеќе рани од остар предмет. Осомничен е сопругот, 67-годишниот Б.И. по кој полицијата трага.