izmama

Македонија

Кумановка измамена за 2.300 евра

А1он
Повозрасна кумановка пријавила во полицијата дека била измамена за сума од 2.300 евра, соопшти денеска СВР Куманово. Шеесет и седумгодишната жителка од кумановско село пријавила
Македонија

Обвинетиот во случајот со купопродажба на станови сè уште не е приведен, доставил медицинска документација до судот за „оправдано“ отсуство

А1он
Обвинетиот во случајот со измамата при купопродажба на станови сè уште не е приведен. Од Основниот Кривичен суд – Скопје велат дека тој доставил медицинска
Македонија

Судот определи мерка притвор за обвинетиот во случајот со измамата при купопродажба на станови

А1он
Судот определи мерка притвор за обвинетиот во случајот со измамата при купопродажба на станови. Обвинетиот не се појави на судењето, откако на претходното рочиште изјави
Македонија

Четворица Британци „хакнале“ фирма од Радовиш, украле 240.000 евра

А1он
Радовишката полиција откри компјутерска измама со која четворица британски државјани успеале да украдат 240.000 евра од фирма од градот, која работела со компанија од Лондон,
Македонија

Жител на тетовско му дал „Пасат“ на наводен купувач, утредента го нашол во оглас на интернет

А1он
Измамник од тетовското село Долно Палчиште зел автомобил „Фолксваген Пасат“ кој наводно сакал да го купи, со ветување дека ќе го плати наредниот ден. Но,
Македонија

Тетовец измамил пензионер од Охрид, по телефон го лажел дека е лекарот што го лечел

А1он
Охридската полиција поднесе пријава против измамник од Тетово, кој лажел охридски пензионер дека е лекарот кој го лекувал, успевајќи да му изнуди 40.000 денари. „СВР
Македонија

Жена од Карпош наседнала на измама од бајач, ја убедил дека ќе ѝ го закопа златото во дворот

А1он
Бајач, и тоа лажен, успеал да прелаже жена од скопската населба Карпош, која ја убедил да му даде златен накит, којшто требало да го закопа
Македонија

Измамничка „олеснила“ жител на кочанско – земала брзи кредити на негово име, а тој не знаел

А1он
28-годишен жител на кочанско село бил измамен од страна на жена што ја запознал преку Фејсбук, соопшти полицијата. Жената, од која единствен контакт на измамениот
Регион

Нов случај во Србија – лажна козметичарка оставила жени со страотни бразди и лузни на лицата

А1он
По неверојатниот случај на 23-годишен масер, кој се претставувал како естетски хирург и заработил богатство од осакатените пациентки во „дива“ ординација во центарот на Белград,