dubrovnik

Регион

На градоначалникот на Дубровник му се закануваат поради Здравко Чолиќ: Ќе те обесиме

А1он
Градоначалникот на Дубровник, Мато Франковиќ сподели фотографија од заканувачкото писмо што го добил затоа што дозволил да се одржи предновогодишниот концерт на Здравко Чолиќ. Се
Регион

Келнер во Дубровник силувал Американка на тераса од пицерија

А1он
Во истражниот центар на Жупанискиот суд во Дубровник при крај е судската истрага против 49-годишниот келнер, државјанин на Босна и Херцеговина, кој живее во Требиње.
Регион

Експлозија во магацин кај Дубровник, едно лице загина

А1он
Денес во местото Кнежица кај Дубровник се случи експлозија во која загина едно лице. „Полициски службеници од полициската управа ги утврдуваат околностите за експлозијата што
Регион

Експлозија во магацин кај Дубровник, едно лице загина

А1он
Денес во местото Кнежица кај Дубровник се случи експлозија во која загина едно лице. „Полициски службеници од полициската управа Дубровник-Неретва ги утврдуваат околностите за експлозијата
Регион

ВИДЕО: Во јануари на плажа, во Дубровник рекордно високи температури

А1он
Во Дубровник денеска се регистрирани рекордни за овој период од годината 19.3 степени. Температурата измерена во 14 часот е апсолутен рекорд за јануари откако воопшто
Магазин

Хрват три години се криел за да не плати сметка од хотел во Дубровник, го уапсија на аеродром

А1он
Хрватски државјанин кој пред речиси три години побегнал од хотел во Дубровник без да ја плати сметката „тешка“ речиси 6.000 евра, уапсен е пред два
Регион

ВИДЕО: Невреме го поплави Дубровник, најмногу настрада стариот дел од градот

А1он
Невремето на хрватското крајбрежје синоќа го зафати и Дубровник, каде што дојде до излевање на морето, а познатиот Страдун, Стариот град, е целосно поплавен. Поплавени
Регион

ВИДЕО: Во Дубровник регистрирани бранови повисоки од девет метри

А1он
Рекордна висина на бранови се измерени во акваториумот Ровињ, Сплит, Плоче и Дубровник, а највисоките бранови биле повисоки од девет метри, покажуваат податоците од мерењата
Магазин

„Дискаверер“: Избегнувајте го Дубровник, одете во Охрид

А1он
Меѓународниот туристички портал „Дискаверер“ (The Discoverer) направи листа на пет популарни дестинации кои треба да се избегнуваат поради гужва и негативниот став кон туристите и
Македонија

ВИДЕО: Потпишан Меморандум за пријателство меѓу Охрид, Котор, Дубровник и Мостар

А1он
Градоначалниците на Охрид Јован Стојаноски на Дубровник Мато Франковиќ, на Котор Владимир Јокиќ и главната советничка на градоначалникот на Мостар Рада Комадина вчера во Котор