ivanov

Свет

Заменик-министерот за одбрана на Русија обвинет за поткуп од една милијарда рубли

А1он
Рускиот заменик министер за одбрана Тимур Иванов е обвинет за примање поткуп од една милијарда рубли, изјави денеска неговиот адвокат Мурад Мусаев. Мусаев за агенцијата
Македонија

Иванов: Се исполнува визионерскиот став на Кисинџер дека за конфликтот во Украина кога тогаш мора да почне дијалог

А1он
Хенри Кисинџер важи за комплексна и контроверзна личност која ја одбележа дипломатијата на 20 век, но и почетокот на 21 век. За осум години поминати
Македонија

Ќе воскресне ли аболицијата од Иванов – скопски адвокат поднел барање до Врховен

Анита Петровска Рајковиќ
Адвокатот Миле Наумовски од Скопје поднел иницијатива до Врховниот суд со која бара утврдување на начелен став и правно мислење за повеќе прашања во врска
Македонија

Порнешниот претседател Иванов бара од Антикорупциска информација за предметите што се водат за него

А1он
Поранешниот претседател Ѓорге Иванов денеска упати писмено барање до претседателката на Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) Биљана Ивановса за доставување на информација за
Македонија

Иванов: По ваква изјава на премиер, во секоја демократска земја паѓа владата

А1он
Поранешниот претседател на земјава Ѓорге Иванов во објава на Фејсбук оцени дека со интервјуто на премиерот Зоран Заев за бугарски Бгнес се докажува дека се
Македонија

Поништувањето на аболициите од Иванов е уставно, се отвора патот за предметите на СЈО

Кристијан Ландов
Поништувањето на аболициите од Иванов е уставно и законско, одлучи Уставниот суд. Според уставните судии, не смее да им се скрати правото на граѓаните за
Македонија

Ексразузнавачот Алексовски бил во станица бидејќи го снимал возилото на Џафери

Кристијан Ландов
Министерството за внатрешни работи потврди дека ексразузнавачот и советник на експретседателот Ѓорѓе Иванов, Синиша Алексовски, бил повикан во полициска станица да даде исказ. Оттаму за
Македонија

Синиша Алексоски на распит во полициската станица Центар

Поранешниот советник на експретседателот Ѓорге Иванов, разузнавачот Синиша Алексовски, попладнево беше во Полициската станица Центар, каде што се задржа речиси два часа. Неофицијално, за Алексовски
Македонија

Иванов на средби со македонската дијаспора во Австралија

А1он
На покана на македонската добротворна организација од Австралија (MCWA), поранешниот претседател Ѓорге Иванов ќе биде покровител на неколку настани од добротворен и хуманитарнен карактер кои