raspit

Македонија

Адвокатот Стојков кој го однесе Палевски во Белград на распит во полициска станица

Александар Тодески
Васко Стојков, адвокатот кој го однел Љупчо Палевски – Палчо во Белград е на распит во полициска станица, потврдуваат за А1он извори од полицијата. Стојков
Македонија

На распит во Обвинителство сите инволвирани во изборот на надзорот за автопатите на „Бехтел и Енка“

Орце Костов
Сите инволвирани лица во процесот на избор на компанијата „ИРД инженеринг“ која ќе го врши надзорот на изградбата на автопатите од страна на „Бехтел и
Македонија

Ексразузнавачот Алексовски бил во станица бидејќи го снимал возилото на Џафери

Кристијан Ландов
Министерството за внатрешни работи потврди дека ексразузнавачот и советник на експретседателот Ѓорѓе Иванов, Синиша Алексовски, бил повикан во полициска станица да даде исказ. Оттаму за
Македонија

Катица Јанева се врати на работа, нема добиено покана за распит во ЈО

А1он
Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е вратена од годишен одмор и од денеска е официјално на работа, но засега не е повикана да даде исказ
Македонија

Членови на СДСМ на распит во Јавното обвинителство

А1он
Јавното обвинителство повикува на распит членови на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, дознава А1он. Утрово обвинителството на Зврлевски преку соопштение изјави дека предметот е отворен во