nadzor

Македонија

Не се излезени записниците за пожарот во Универзална: Надзорот најави можна промена на металната конструкција

Орце Костов
Надзорот на изградбата на Универзална сала која во вторникот пламна во пожар рече дека е можно да има потреба од промена и на новата метална
Македонија

Од понеделник Инспекторатот ќе изрекува забрани за прием на невакцинирани деца во градинките

Орце Костов
Државниот санитарен и здравствен инспекторат ја добил Одлуката од Министерот за здравство врз основа на препораките од Комисијата за заразни болести, да изврши вонредни инспекциски
Македонија

Лога за „А1он“: Надзор кај Нанев поради сомнежи за манипулација со АКМИС системот

Александар Тодески
Министерството за правда преку Комисијата за надзор ќе изврши проверка во Основниот суд во Кавадарци поради можни сомнежи за манипулација со АКМИС системот, потврди за
Видео Македонија

(ВИДЕО) Рустеми: Ќе го разрешам надзорот на „Бехтел и Енка“ ако рече обвинителството, иако изборот е законски

Јавното претпријатие за државни патишта гледа дали фирмите ги исполнуваат условите кога се јавуваат на конкурс, така ги избравме и фирмите кои со „ИРД Инженеринг“
Видео Македонија

(ВИДЕО) Рустеми: Не ме викнале на распит за надзорот на „Бехтел и Енка“, стојам на располагање на обвинителството

Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција уште нема го нема повикано директорот на Јавното претпријатие за државни патишта, Ејуп Рустеми на распит, иако
Македонија

На распит во Обвинителство сите инволвирани во изборот на надзорот за автопатите на „Бехтел и Енка“

Орце Костов
Сите инволвирани лица во процесот на избор на компанијата „ИРД инженеринг“ која ќе го врши надзорот на изградбата на автопатите од страна на „Бехтел и
Македонија

Командири му платиле по 2.000 евра на затвореник кој ги измамил ветувајќи им унапредување: Вонреден надзор во Идризово

Орце Костов
Управата за извршување на санкции изврши вонреден наздор во КПД Идризово со цел да се проверат наводите на осудените лица Тони Денковски и Јанко Јаневски
Свет

Америка прва во светот, по неа Кина, па Русија – според бројот на надзорни камери

А1он
По бројот на инсталирани камери за видеонадзор, Русија е на третото место во светот, по Кина и САД, објави руската новинска агенција ТАСС. Според студијата
Македонија

Седум кандидати за двајца технички експерти во комисијата за надзор на следењето комуникации

А1он
Седуммина кандидати се пријавиле на конкурсот на Комисијата за надзор над спроведување на мерките за следење на комуникациите за две места за технички експерти за