inspektor

Економија

Пазарна се закани со казни за сите што ќе работат утре: Исклучок се фирмите кои не можат да го запрат производството

Орце Костов
Државниот пазарен инспекторат им укажува на сите работодавачи дека согласно Заклучокот на Техничката Влада на Република Северна Македонија донесен на Шестнаесеттата седница одржана на 16
Македонија

Од понеделник Инспекторатот ќе изрекува забрани за прием на невакцинирани деца во градинките

Орце Костов
Државниот санитарен и здравствен инспекторат ја добил Одлуката од Министерот за здравство врз основа на препораките од Комисијата за заразни болести, да изврши вонредни инспекциски
Македонија

Инспектор нападнал полицаец кој спроведувал затвореник на скопските клиники

А1он
Скопската полиција поднесе кривична пријава против С.С., полициски службеник во Одделот за обезбедување на определени личности и објекти, поради постоење основи на сомнение за сторено
Македонија

Кривична пријава за државниот инспектор за животна средина фатен како прима поткуп

А1он
Инспекторот за животна средина кој вчера беше уапсен откако примил поткуп од 200 евра во Кичево од сопственик на авто-плац. Инспекторот требало за возврат да
Македонија

Уапсен државен инспектор за животна средина, зел 200 евра мито од газда на кичевски авто-плац

А1он
Инспектор на Државниот инспекторат за животна средина денеска е уапсен во Кичево поради примање поткуп, откако бил фатен со пари кои претходно ги обележала полицијата.
Истражувања Македонија

Инспектор од Охрид неовластено уништувал тони храна, а фирмите за тоа барале поврат на ДДВ

Санитарен инспектор од Охрид со години, без овластување, уништувал огромни количества храна на исти фирми пријавена со поминат рок по што тие барале поврат на