Кавадарчанка била измамена од лажен инспектор

Од:

Повозрасна кавадарчанка била измамена од лажен инспектор, кој 1 земал сто илјади денари и 450 евра, информираа денеска од МВР.

„Вчера во 11.30 часот во ОВР Кавадарци, 73-годишна жена од Кавадарци пријавила дека била измамена од едно лице за сума од 100 000 денари и 450 евра. Според пријавеното, лицето и се јавило, се претставило дека е полициски инспектор и дека нејзиниот внук и неговата девојка со автомобил удриле дете мигрант. Како што е пријавено, лицето и побарало 50 000 евра за да помогне на нејзиниот внук да не оди во затвор, а откако му кажала дека ја има само наведената сума, лицето се согласило и извршиле примопредавање на парите, по што лицето го прекинало контактот со неа“, соопштија полицијата.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Kавадаречки ученици туркаа автобус на екскурзија во Франција, Јанчев: Надлежните да проверуваат лиценци

Ана Ололовска

Апелација ја потврди пресудата од 20 години затвор за кавадарчанецот Хамза Сафет за убиство

Горан Наумовски

Десет тужби за надомест на штета поради каснување од куче за четири години во Кавадарци

Ана Ололовска

Кавадарчанец со воздушен пиштол пукал кон куќата на соседот

Музејска спомен соба и 12 бисти на стреланите Ваташки младинци подготвува Кавадарци во месноста Моклиште

Ана Ололовска

Тешка сообраќајка кај Кавадарци: Четворица повредени меѓу кои и 12-годишно дете

Катерина Павлова-Николовска