Спорт

(ВИДЕО) Драгиша Гудељ колабираше на теренот и остана без свест

А1он
По само десет минути игра, натпреварот помеѓу Кордоба и Расинг де Ферол беше прекинат, бидејќи српскиот фудбалер Драгиша Гудељ колабираше на теренот и остана без
Свет

Хаос на протестите во Франција: Демонстрант и полицаец во критична состојба, повеќе од 30 лица се повредени

А1он
Министерот за внатрешни работи на Франција, Жерал Дарманин, изјави дека во денешните судири во селото Сен-Солен на југозападот на Франција, еден демонстрант и еден полицаец
Свет

Најмоќното руско оружје е на фронтот: Невозможно е да се преживее „солнцепек“

А1он
Руските тешки повеќецевни ракетни фрлачи „Солнцепек“ уништуваат се што им се наоѓа на патот, вклучително и утврдувањата на Вооружените сили на Украина. Ова го изјавија
Свет

(ВИДЕО) Брутални демонстрации во Франција: Граѓани фрлаат молотови коктели кон полицијата

А1он
Десетици луѓе се повредени во немирите што се случија во Сен-Солен, на околу 300 километри од Париз. За време на нередите биле запалени неколку полициски
Свет

(ВИДЕО) Протести за климата во Германија, активисти ги блокираа мостовите во Хамбург

А1он
Активистите за климата од движењето Последна генерација ги блокираа мостовите на реката Елба во северниот германски пристанишен град Хамбург, што доведе до насилни интеракции со
Свет

Медиумите jа открија вистината за бројот на украинската „Странска легија“ – далеку од очекуваното

А1он
Медиумите ја открија вистината за бројот на украинската „Странска легија“. Украинската „Легија на странци“ брои само околу 1.500 луѓе, иако украинските власти објавија дека има