meloni

Свет

Италијанската премиерка ја повела ќерка си на Самитот на Г20: Дали е ваша работа како да ја воспитувам?

А1он
Италијанската премиерка Џорџа Мелони одговори на критиките за тоа што ја повела својата шестгодишна ќерка на Самитот на Г20 на индонезискиот остров Бали. Во објава
Свет

Мелони: Италијанската влада нема да се согласи на уцените на Путин

А1он
Новата италијанска влада нема да се согласи на уцените на рускиот претседател Владимир Путин, изјави денеска премиерката Џорџа Мелони и наведе дека земјата се соочува
Свет

(ВИДЕО) Џорџа Мелони е првата жена-премиер во Италија

А1он
Италијанската политичарка од крајната десница Џорџа Мелони положи заклетва како нов премиер на Италија, со што стана првата жена во историјата на земјата што ќе
Свет

Џорџа Мелони официјално побара од претседателот на Италија мандат за формирање влада

А1он
Претседателката на „Браќата на Италија“, Џорџа Мелони, изјави денеска во Рим дека таа и нејзините сојузници од десницата побарале од италијанскиот претседател Серџо Матарела да
Свет

Мелони освои убедливо мнозинство во Парламентот – конечни резултати од изборите во Италија

А1он
Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, предводена од Џорџа Мелони, освои 26 отсто од гласовите на изборите, а нејзината десничарска коалиција има убедливо мнозинство во Парламентот,
Свет

(ВИДЕО) Новата италијанска премиерка ги стаписа левичарите: Огнови ќе се запалат за да сведочат дека два и два се четири

А1он
„Јас не можам да се кажам Италијанка, христијанка, жена, мајка. Не! Морам да бидам граѓанин Х, род Y, родител 1, родител 2. Јас морам да
Свет

Честитки за отпорот на заканите од антидемократска и арогантна Европска унија – Европската десница ја поздравува победата на Мелони

А1он
Политичарите од десницата ѝ честитаа на Џорџа Мелони, лидерката на Браќата од Италија, за нејзината победа на италијанските избори. Мелони и Браќата од Италија се
Свет

(ВИДЕО) Италија ја добива најдесната влада по втората светска војна, ќе ја предводи првата жена премиерка

А1он
Џорџа Мелони, лидерката на екстремно десничарската партија „Браќа на Италија“ која според прелиминарните податоци води на изборите во Италија, најави дека ќе ја предводи следната