meloni

Свет

Италијанската премиерка наседна на лажен повик: Уморни сме од Украина

А1он
Италијанската премиерка Џорџија Мелони зборуваше за меѓународниот замор од конфликтот во Украина и недостигот на поддршка за Италија во справувањето со миграцијата во телефонски разговор
Магазин

Премиерката по скандалозната снимка: Се разделувам од партнерот

А1он
Италијанската премиерка Џорџа Мелони ненадејно објави дека се разделува од нејзиниот вонбрачен партнер Андреа Џамбруно. Познатиот телевизиски новинар Џамбруно, да потсетиме, беше критикуван во последните
Регион

Италијанци избегале од ресторан во Албанија, премиерката Мелони ја плати сметката

А1он
Италијанската премиерка Џорџа Мелони летуваше во Албанија. Она што го привлече вниманието е што се погрижила сопственикот на ресторанот да не остане со празни раце
Регион

Макрон, Шолц и Мелони му испратија писмо на Вучиќ

А1он
Во Претседателството на Република Србија стигнало писмо потпишано од претседателот на Франција, Емануел Макрон, канцеларот на Германија, Олаф Шолц и претседателката на Советот на министри
Свет

Мелони: Поранешниот папа Бенедикт беше „џин на верата и разумот“

А1он
Италијанската премиерка Џорџа Мелони го нарече Бенедикт Шеснаесетти, кој почина денеска во Ватикан на 95-годишна возраст, „џин на верата и разумот“. Таа го нарече германскиот
Свет

Смртни закани за италијанската премиерка и нејзината ќерка

А1он
Невработен 26-годишен маж е уапсен поради смртни закани кон премиерката на Италија Џорџа Мелони и нејзината шестгодишна ќерка, соопшти денеска полицијата. Тој, наводно, не е
Свет

Италијанската премиерка ја повела ќерка си на Самитот на Г20: Дали е ваша работа како да ја воспитувам?

А1он
Италијанската премиерка Џорџа Мелони одговори на критиките за тоа што ја повела својата шестгодишна ќерка на Самитот на Г20 на индонезискиот остров Бали. Во објава
Свет

Мелони: Италијанската влада нема да се согласи на уцените на Путин

А1он
Новата италијанска влада нема да се согласи на уцените на рускиот претседател Владимир Путин, изјави денеска премиерката Џорџа Мелони и наведе дека земјата се соочува