donald tramp

Свет

Сослушување за нападот на Капитол, Трамп обвинет за државен удар

А1он
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп го организирал минатогодишното упад во Капитол, ги пренесува Би-Би-Си наводите на конгресните иследници за време на сослушувањето за нападот на
Свет

Трамп планирал да ги уништи нарко-картелите во Мексико со ракетни напади

А1он
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп бил заинтересиран за можноста од прецизни ракетни напади врз лабораториите за дрога во Мексико, пишува Њујорк Тајмс, повикувајќи се на
Свет

Групацијата „Трамп“ навреме не доставила документи до Судот, ќе плаќа пенали од десет илјади долари дневно

А1он
Судот во Њујорк пресуди дека поранешниот американски претседател Доналд Трамп ќе мора да плаќа пенали од десет илјади долари дневно се додека пред властите не
Свет

Трамп го повика Путин да ги објави сите штетни информации за семејството на Бајден

А1он
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп во новото интервју објавено вчера го повика рускиот претседател Владимир Путин да ги објави сите штетни информации што ги има
Свет

Ако биде повторно избран за претседател, Трамп ќе ги помилува осудените за упадот во Капитол

А1он
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп изјави дека ќе ги помилува лицата обвинети за упадот на Капитол на 6 јануари минатата година, доколку повторно стане претседател
Свет

ВИДЕО: Објавена снимка од атентат на Трамп

А1он
На веб-страницата на иранскиот врховен лидер е прикажано анимирано видео, на кое се гледа роботизирано возило како се подготвува за атентат на поранешниот американски претседател
Свет

Синот и ќерката на Трамп повикани на распит пред Јавната обвинителка на Њујорк

А1он
Јавната обвинителка на Њујорк повика на испитување уште две од децата на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, Доналд Трамп помладиот и Иванка Трамп, како дел