donald tramp

Свет

ВИДЕО: Почина човекот кој се самозапали пред судот каде што му се суди на Трамп

А1он
Почина човекот кој се самозапали пред судот во Њујорк каде што му се суди на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, објави NBC News. Максвел Азарело
Свет

Бајден: Само еден претседателски кандидат е ментално неспособен, тоа не сум јас

А1он
Американскиот претседател Џо Бајден синоќа изјави дека само еден од двајцата кандидати за претседател на САД на овогодинешните избори е ментално некомпетентен и дека тоа
Свет

Ќе ги ослободам напаѓачите на Капитол и ќе ја затворам границата најави Трамп

А1он
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп вети дека ќе ги ослободи лицата затворени за учество во нападот на американскиот Капитол во 2021 година како еден од
Свет

„Нема подобар и попаметен„ – Трамп го испофали премиерот на Унгарија: Орбан е фантастичен лидер

А1он
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп го нарече унгарскиот премиер Виктор Орбан „фанатичен лидер“ откако го угости во неговата резиденција во Мар-а-Лаго во американската сојузна држава
Свет

Ники Хејли се откажа од претседателската трка, Трамп сигурно ќе биде кандидат

А1он
Поранешната американска амбасадорка во ОН Ники Хејли денеска ќе се откаже од претседателската кампања, најавува Волстрит журнал, што значи дека поранешниот претседател Доналд Трамп и
Свет

ВИДЕО: Бајден и Трамп слават по „Супер вторник“

А1он
Американскиот претседател Џо Бајден и поранешниот претседател Доналд Трамп постигнаа победи на таканаречените прелиминарни избори „супер вторник“ во голем број држави, отворајќи го патот за
Свет

(ВИДЕО) Трамп и Бајден мешаат држави, грешат имиња: Најстарите кандидати во историјата ќе водат битка за САД

А1он
Доналд Трамп (77) го помеша Барак Обама со Џо Бајден на завчерашниот митинг во Вирџинија, што покрена нови прашања за возраста на веројатниот републикански претседателски
Свет

Прв пораз на Трамп на прелиминарните избори

А1он
Поранешната американска амбасадорка во ОН Ники Хејли ја постигна првата победа над поранешниот американски претседател Доналд Трамп на прелиминарните избори за претседател на Републиканската партија
Свет

Трамп „растури“ на прелиминарните избори во Мичиген

А1он
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп победи, во согласност со предвидувањата, на републиканските претседателски прелиминарни избори во државата Мичиген, а американскиот претседател Џо Бајден, кој немаше
Регион

Додик: Ако Трамп победи на изборите, Република Српска би можела да прогласи независност

А1он
Лидерот на босанските Срби, Милорад Додик, рече дека очекува победата на Доналд Трамп на претстојните претседателски избори во САД да ја отвори вратата за прогласување