republikanci

Свет

Годишниот собир на републиканците ќе заврши со говор на Донал Трамп

А1он
Најголемиот годишен собир на конзервативците во САД почна вчера во Орландо, на Флорида, а ќе заврши утре, со обраќање на поранешниот претседател Доналд Трамп, чија
Свет

Републикански сенатори бараат од Бајден да го преиспита пакетот помош

А1он
Група од десет републикански сенатори побараа од американскиот претседател Џо Бајден да го преиспита пакетот помош заради пандемијата во износ од речиси две илјади милијарди
Свет

Лидерот на Републиканците во Претставничкиот дом: Трамп е одговорен за нападот на Капитол, но отповикувањето е грешка

А1он
Лидерот на Републиканците во американскиот Претставнички дом Кевин Мекарти на денешната расправа за импичмент на претседателот оцени дека Доналд Трамп е одговорен за нападот врз
Свет

Болтон ја повика Републиканската партија да ги „измие рацете од Трампизмот“

А1он
Поранешниот советник за национална безбедност на претседателот Доналд Трамп, Џон Болтон ја повика Републиканската партија да ги „измие рацете од Трампизмот“, нагласувајќи дека тоа е
Свет

Републиканците ќе тужат во Невада, бараат пребројување во Висконсин

А1он
Американската Републиканска партија од Невада потврди дека планира да поднесе тужба во таа сојузна држава бидејќи, како што тврди, гласале околу 10.000 луѓе кои повеќе