demokrati sad

Свет

Демократите во САД ја предупредија Републиканската партија: Ќе зажалите за потврдата на судијката Берет

А1он
Сенаторите од Демократската партија на САД предупредуваат дека републиканците ќе зажалат што ја номинирале Ејми Кони Берет за судијка на Врховниот суд, откако Сенатот ја
Свет

Блумберг успеа да се квалификува за следната дебата на демократите

А1он
Поранешниот градоначалник на градот Њујорк, Мајк Блумберг успеа да се квалификува по првото појавување на јавната дебата организирана од страна на Демократската партија на САД.
Свет

Демократите во Вирџинија ги тресат расистички и секс скандали

А1он
Скандалите на демократите во Вирџинија поврзани со расизам продолжуваат откако уште двајца високи функционери на Комонвелтот се обвинети, едниот за омраза на црномурестото население, другиот