ilon mask

Економија

Безос, Маск, Закерберг и Гејтс загубија 25 милијарди долари во еден ден

А1он
Најбогатите директори на американските компании „Биг Тек“ загубија вкупно 25 милијарди долари од богатството по продажбата на технолошки акции, покажуваат податоците на Си-Ен-Би-Си. Акциите на
Свет

Компанијата на Илон Маск развива мозочен чип кој ќе може да го промени нашето расположение

А1он
Neuralink е компанија на милијардерот Илон Маск, и таа во моментот развива нова функција на својот мозочен чип кој ќе им овозможи на луѓето да
Свет

Маск тврди дека пирамидите ги изградиле вонземјани, Египет реагира

А1он
Сопственикот на „Тесла“ и „Спејс Икс“, Илон Маск, на Твитер објави дека вонземјаните учествувале вo  изградбата на пирамидите и дека тоа е очигледно. Aliens built
Економија

Илон Маск планира да гради нова фабрика во Тексас

А1он
Компанијата „Тесла“ планира да изгради нова фабрика во близина на Остин во сојузната држава Тексас, објави на социјалните мрежи нејзиниот сопственик Илон Маск. Просторот на
Магазин

Твитер налозите на Гејтс, Маск, Безос и Бајден биле хакирани

А1он
Официјалните налози на Твитер на милијардерите Бил Гејтс, Елон Маск и Џеф Безос, кандидатот за демократски претседател на САД, Џо Бајден, како и компаниите „Епл“
Магазин

Маск: Близу сме до петтото ниво на самоуправувачко возење

А1он
Сопственикот на американскиот производител на електрични автомобили „Тесла“, Илон Маск изјави дека неговата компанија е многу блиску до петтото ниво на технологијата за самоуправувачко возење,
Економија

Маск на седмо место на листата на милијардери на „Блумберг“

А1он
Генералниот директор на американскиот производител на електирчни автомобили „Тесла“, Илон Маск, го зазеде седмото место на најновата листа на милијардери на „Блумберг“. Богатство на Маск
Магазин

Илон Маск продава дел од имотот во Лос Анџелес за 62,5 милиони долари

А1он
Основачот на компаниите Тесла и Спејс-Икс – Илон Маск продава четири од своите недвижни имоти во Лос Анџелес. Вкупната цена е 62,5 милиони долари. Американските
Магазин

Маск: Време е „Амазон“ да се разбие

А1он
Основачот на „Тесла“, Илон Маск, изјави дека компанијата „Амазон“ треба да биде „растурена“, откако писателот Алекс Беренсон соопшти дека оваа најголема светска платформа за продажба