ilon mask

Свет

Маск на Твитер стави нова анкета со прашање за враќање на укинатите профили

А1он
Елон Маск почна ново истражување за враќање на суспендираните кориснички профили на Твитер, користејќи го истиот метод како и во случајот со поранешниот претседател Доналд
Магазин

Маск го „погреба“ Твитер, подигна пиратско знаме и привремено ги заклучи канцелариите

А1он
На вработените во Твитер им било кажано дека канцелариите на компанијата ќе бидат привремено затворени, пишува Би-би-си. Во меѓувреме, сопственикот на компанијата, Илон Маск, објави
Магазин

Илон Маск со нов ултиматум за вработените: Ќе мора да работите прекувремено

А1он
Илон Маск, новиот сопственик на Твитер, им дал ултиматум на своите вработени во интерна електронска порака да се „посветат на напорна работа“ или да ја
Свет

Маск испрати мејл до вработените во Твитер: Очекувам да бидете во канцеларија најмалку 40 часа неделно

А1он
Откако Твитер им кажа на своите вработени уште во мај 2020 година дека можат постојано да работат од дома доколку сакаат, Илон Маск реши да
Магазин

Подем на лажни профили на Твитер, „Буш“ напиша: Ми недостига да убивам Ирачани

А1он
Корисници на Твитер го искористија моментот за да создадат лажни профили на славни личности бидејќи беше воведен нов систем за верификација откако милијардерот Илон Маск
Свет

Бајден: Треба да се разгледаат реалциите на Маск со други држави

А1он
Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека на улогата на странските инвеститори во финансирањето на купувањето на Твитер од 44 милијарди долари од милијардерот Илон Маск
Економија

Маск продаде акции од „Тесла“ во вредност од речиси четири милијарди долари

А1он
Елон Маск продаде акции на „Тесла“ во вредност од речиси четири милијарди долари. Според поднесоците на американската Комисија за хартии од вредност. во рок од
Свет

Европратеници бараат сослушување за новиот сопственик на „Твитер“ Илон Маск

А1он
Европратениците од центристичката група „Да ја обновиме Европа“ денеска побараа мултимилијардерот Илон Маск да биде сослушан во Европскиот парламент за да се дознае повеќе за
Свет

Маск ги повика Американците да гласаат за Републиканците

А1он
Извршниот директор на Тесла и сопственик на Твитер, Илон Маск, препорача Американците да гласаат за Републиканската партија на претстојните конгресни избори. „На слободоумните гласачи: поделбата