ilon mask

Свет

(ВИДЕО) Лансирана најголемата ракета во историјата: полета, па набрзо експлодира и потполно се распадна

А1он
SpaceX ја лансираше вселенската ракета Starship, која се издигна високо, но имаше проблем со одвојувањето на Starship од ракетата Super Heavy при враќањето, а целото
Свет

Политичките лидери пристигнуваат во Давос, на Илон Маск настанот „му звучи досадно“ и нема да присуствува

А1он
Рекорден број шефови на држави и влади се очекуваат во швајцарскиот скијачки центар Давос оваа недела на Светскиот економски форум, но вниманието го привлекуваат и
Магазин

Mаск: Ќе поднесам оставка од функцијата извршен директор на компанијата штом најдам некој доволно глупав да ја преземе работата

А1он
Илон Маск уште еднаш јавно го бранеше масовното намалување на трошоците на Твитер како неопходна мерка за одржување на платформата за социјалните медиуми следната година.
Магазин

Маск: Ќе ја напуштам функцијата шеф на Твитер штом најдам некој доволно глупав за оваа работа

А1он
Илон Маск изјави дека ќе се повлече од функцијата шеф на Твитер „штом најде некој доволно глупав за таа работа“. Тој додаде дека после тоа
Магазин

Маск не објави дека се повлекува од функцијата: Би можеле да гласаат само автентични Твитер профили

А1он
Милијардерот и сопственик на Твитер Илон Маск се согласи дека во иднина само корисниците со сина ознака треба да гласаат за политиките на компанијата. Тој
Свет

Маск ја укина суспензијата и им ги врати налозите на Твитер на американските новинари

А1он
Сопственикот на социјалната мрежа Твитер, Илон Маск објави дека ја укинува суспензијата и ги враќа налозите на американските новинари на социјалната мрежа. „Луѓето зборуваа. На
Магазин

Маск ги праша корисниците на Твитер дали треба да се повлече од функцијата шеф на компанијата

А1он
Милијардерот Илон Маск објави анкета на Твитер во која ги прашува корисниците дали треба да се повлече од функцијата извршен директор на компанијата и побара