mask

Магазин

Твитер се соочува со бројни заминувања на вработени по ултиматумот на Маск

А1он
Твитер се бори да ги задржи вработените откако неговиот нов сопственик Илон Маск побара тие да се посветат на прекувремена работа со висок интензитет или
Свет

Фрчат откази во фирмата на Маск: Работници останаа без работа во 3 часот наутро

А1он
Голем број вработени на Твитер во текот на денот беа известени дека ќе бидат отпуштени, само една недела откако Маск ја презеде компанијата. Вработените добија
Свет

„SpaceX“ на Маск соопшти дека не може да плаќа повеќе за сателитски услуги за Украина

А1он
Американската компанија „SpaceX“, во сопственост на Илон Маск, го известила американското Министерство за одбрана дека повеќе не може да плаќа за сателитските комуникациски услуги Starlink
Магазин

Мајката на Илон Маск искрено: „Спијам во гаража кога ќе го посетам“

А1он
Мајката на Илон Маск, Меј Маск (74) уште еднаш отворено проговори за врската со нејзиниот најстар син и најбогат човек на светот. Манекенката и активистка
Свет

Маск ќе лансира сателит во орбитата на Месечината, ќе се финансира со „доџкоин“

А1он
Компанијата Спејс Икс (SpaceX) ќе лансира сателит во орбитата на Месечината во 2022 година, кој ќе биде целосно финансиран со криптовалутата „доџкоин“, објави сопственикот на