elon mask

Свет

SpaceX на Маск ја лансираше најмоќната ракета на светот, таа беше изгубена пред крајот на летот

А1он
Ракетата Starship на SPACEX, дизајнирана за евентуално испраќање астронаути на Месечината, заврши речиси цел пробен лет во вселената денес при својот трет обид, но беше
Магазин

Маск создаде ново чудо: Овој робот ќе прави работи опасни за луѓето

А1он
Илон Маск, еден од најбогатите луѓе во светот, е најпознат по неговата компанија за електрични автомобили Тесла и компанијата за вселенски летови Space X. Тој
Магазин

ВИДЕО: Маск им одговара на огласувачите: „Еб*те се”

А1он
Милијардерот Илон Маск одговори отворено и експлицитно на огласувачите кои се повлекуваат од мрежата X. За време на самитот „2023 DealBook“ во Њујорк, милијардерот и
Магазин

Разговорот меѓу Ердоган и Маск стана хит, претседателот на Турција го праша: Каде ти е сопругата?

А1он
Реџеп Таип Ердоган и Илон Маск неодамна се сретнаа во Њујорк, а нивниот разговор стана хит на социјалните мрежи. Претседателот на Турција сосема сериозно го
Магазин

Маск најави тестирање на мозочен чип на луѓе, тестирањето ќе започне за шест месеци

А1он
Американскиот милијардер Илон Маск изјави дека очекува клиничките испитувања на безжичниот мозочен чип развиен од неговата компанија Neuralink да започнат кај луѓето во рок од
Свет

Маск најави големи промени на Твитер: „Болно, но неопходно“

А1он
TWITTER Inc планира да ја рестартира својата услуга за верификација на сметки следниот петок, со ознаки за проверка во различни бои за поединци, бизниси и
Магазин

Маск го купи Твитер, веднаш ги отпушти директорите

А1он
Елон Мaск го „затвори“ договорот за купување на Твитер за 44 милијарди долари, изјави за Си-Ен-Ен извор запознаен со ситуацијата. Најбогатиот човек на светот на
Свет

(ВИДЕО) Пропагандисти на Путин: Ако уништиме еден од сателитите на Маск, ќе ги изгасне преостанатите

А1он
„Последниот ден“, уште едно од серијата пропагандни ток-шоуа посветени на војната во Украина беше емитувано на руската режимска телевизија „Русија 1“. Водителот Игор Соловиев, еден