elon mask

Магазин

Маск најави тестирање на мозочен чип на луѓе, тестирањето ќе започне за шест месеци

А1он
Американскиот милијардер Илон Маск изјави дека очекува клиничките испитувања на безжичниот мозочен чип развиен од неговата компанија Neuralink да започнат кај луѓето во рок од
Свет

Маск најави големи промени на Твитер: „Болно, но неопходно“

А1он
TWITTER Inc планира да ја рестартира својата услуга за верификација на сметки следниот петок, со ознаки за проверка во различни бои за поединци, бизниси и
Магазин

Маск го купи Твитер, веднаш ги отпушти директорите

А1он
Елон Мaск го „затвори“ договорот за купување на Твитер за 44 милијарди долари, изјави за Си-Ен-Ен извор запознаен со ситуацијата. Најбогатиот човек на светот на
Свет

(ВИДЕО) Пропагандисти на Путин: Ако уништиме еден од сателитите на Маск, ќе ги изгасне преостанатите

А1он
„Последниот ден“, уште едно од серијата пропагандни ток-шоуа посветени на војната во Украина беше емитувано на руската режимска телевизија „Русија 1“. Водителот Игор Соловиев, еден
Свет

Крим да и припадне на Русија, Украина да остане неутрална – дел од точките во предлогот на Илон Маск за мир

А1он
Елон Маск на Твитер објави предлог решение за крај на војната во Украина. Тој објави и анкета во која ги прашува своите следбеници дали се