tviter

Свет

Макрон по средбата со Маск: Твитер ќе се бори против екстремистичките содржини

А1он
Твитер ќе се посвети на елиминација на терористичка и екстремистичка содржина на Интернет, изјави францускиот претседател Емануел Макрон при посетата на САД и средбата со
Свет

ЕУ му се закани на Маск: Следи ги правилата или ќе го забраниме Твитер

А1он
Европската унија се закани дека ќе го забрани Твитер доколку Илон Маск не се придржува до строгите правила за умереност на содржината. Оваа закана ја
Свет

ЕУ го предупреди Маск дека Твитер мора да ги почитува новите правила

А1он
Еврокомесарот за дигитална политика Тиери Бретон го предупреди сопственикот на Твитер, Илон Маск, дека американската социјална мрежа мора да ги зајакне контролите за да ги
Свет

Твитер ги укина мерките за борба против дезинформациите за Ковид-19

А1он
Твитер соопшти дека става крај на мерките за борба против дезинформациите за вирусот Ковид-19, што вклучуваат етикети и предупредувачки пораки на твитови со спорни информации,
Свет

„Епл” сака да го отстрани „Твитер“ од продавницата „Ап стор”, Маск збесна

А1он
Најбогатиот човек на светот и објави војна на најголемата светска технолошка компанија. Илон Маск го обвини Епл за цензура и монополски практики во серија твитови,
Магазин

Твитер се соочува со бројни заминувања на вработени по ултиматумот на Маск

А1он
Твитер се бори да ги задржи вработените откако неговиот нов сопственик Илон Маск побара тие да се посветат на прекувремена работа со висок интензитет или
Магазин

Илон Маск со нов ултиматум за вработените: Ќе мора да работите прекувремено

А1он
Илон Маск, новиот сопственик на Твитер, им дал ултиматум на своите вработени во интерна електронска порака да се „посветат на напорна работа“ или да ја
Магазин

Твитер ја суспендираше својата нова услуга за претплата од 8 долари

А1он
Твитер ја суспендираше својата нова услуга за претплата од 8 долари која добива сина ознака за автентичност на профилот, бидејќи нејзиното објавување резултираше со голем
Свет

Маск испрати мејл до вработените во Твитер: Очекувам да бидете во канцеларија најмалку 40 часа неделно

А1он
Откако Твитер им кажа на своите вработени уште во мај 2020 година дека можат постојано да работат од дома доколку сакаат, Илон Маск реши да