tviter

Свет

Твитер одби да се пребара профилот на Трамп, па заработи парична казна

А1он
Американскиот специјален обвинител кој го истражува Доналд Трамп добил судска наредба да го пребара профилот на поранешниот претседател на Твитер, а компанијата одбила да ја
Македонија

Од Слупчане не кажаа, 3000 денари за цело село или 3000 денари по куќа ќе плаќаат? – Реакции на социјалните мрежи

Орце Костов
Жителите на Слупчане вчера не ги пуштија екипите на ЕВН да работат и покрај тоа што на терен беа присутни припадници на полицијата, а потоа
Македонија

Твитер за црвените елеци на СДСМ: „На толкави плати, шетаат во елеци како од Црвен крст“

Орце Костов
„Што бе тоне бродов па облековте елеци за спасување?“, „Не знаат да пливаат, а ги очекува потоп на следните избори, па мораа вака да облечат
Магазин

Падна Твитер

А1он
Голем број корисници пријавуваат проблеми со оваа социјална мрежа во последните половина час. Стотици пријави се забележани и на услугата Downdetector. Твитовите не се вчитуваат
Магазин

Твитер најави олеснување на забраната за политичко рекламирање

А1он
Твитер денеска објави дека ќе ја ублажи тригодишната забрана за политичко рекламирање. Компанијата објави дека „Твитер ќе ги релаксира своите политики за рекламирање и објавување
Магазин

Податоците на 400 милиони корисници на Твитер се продаваат на црниот пазар

А1он
Податоците за 400 милиони корисници на Твитер, вклучително и приватни е-пошта и поврзани телефонски броеви, наводно се ставени на продажба на црниот пазар. Разузнавачката компанија
Магазин

Маск не објави дека се повлекува од функцијата: Би можеле да гласаат само автентични Твитер профили

А1он
Милијардерот и сопственик на Твитер Илон Маск се согласи дека во иднина само корисниците со сина ознака треба да гласаат за политиките на компанијата. Тој