tviter

Магазин

Подем на лажни профили на Твитер, „Буш“ напиша: Ми недостига да убивам Ирачани

А1он
Корисници на Твитер го искористија моментот за да создадат лажни профили на славни личности бидејќи беше воведен нов систем за верификација откако милијардерот Илон Маск
Свет

Твитер побара од работниците да се вратат: По грешка биле отпуштени

А1он
Твитер, откако отпушти околу половина од својата работна сила во петокот по купувањето од 44 милијарди долари од страна на Илон Маск, сега им се
Магазин

Твитер трајно ќе ги суспендира лажните сметки

А1он
Твитер трајно и без претходно предупредување ќе ги суспендира корисниците кои се претставуваат како постоечки вистински луѓе, откри новиот сопственик Илон Маск. „Во продолжение, сите
Свет

Фрчат откази во фирмата на Маск: Работници останаа без работа во 3 часот наутро

А1он
Голем број вработени на Твитер во текот на денот беа известени дека ќе бидат отпуштени, само една недела откако Маск ја презеде компанијата. Вработените добија
Магазин

Маск го презеде Твитер и системот се распаѓа: Шеф спие на под од канцеларија, вработените шокирани

А1он
Вработен на Твитер сподели фотографија од својот шеф како спие на канцеларискиот под, само неколку дена откако Илон Маск го презеде Твитер. На фотографијата е
Свет

Гардијан: 70.000 корисници од Твитер се преселиле на нова мрежа што не може да биде контролирана

А1он
Откако Илон Маск го купи Твитер минатата недела, некои од корисниците на апликацијата побараа нов дом и открија дека нема многу одлични опции, бидејќи ко-основачот
Свет

Маск се именуваше за нов извршен директор на Твитер и се назначи за единствен член на одборот

А1он
Американскиот милијардер и сопственик на Space X и Tesla Motors, Илон Маск, се именуваше за нов извршен директор на Twitter, откако го распушти одборот на
Свет

Твитер ќе го обновува процесот за верификација на корисниците: Ќе почне да наплаќа за одредени функции

А1он
Твитер ќе го реновира својот процес за верификација на корисниците, објави Илон Маск во неделата на Твитер, само неколку дена откако ја презеде една од