Твитер: Странски служби откриле друга група странски служби

Од:

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска на прес конференција ја ојави 5-та „Бомба“, на која премиерот Никола Груевски разговара со министерот за транспорт и врски Миле Јанакиевски за објектот Космос на Фијат Цановски. Тој откри и дека биле прислушувани и шест странски амбасади и тоа од наголемите и најбитни држави.

Повеќе на хаштагот Бомба

Би можело да ве интересира

Драма во Сараево: Четири институции се евакуирани поради дојава за бомба

Основачот на Твитер сега има нова социјална мрежа

Падна Твитер

Бомба од Втората светска војна експлодира во Британија

Најмалку 54 лица загинаа во експлозија на бомба во централна Нигерија

Фрлена експлозивна направа во авто-перална во СКопје