bomba

Свет

Не е пронајдена опрема за изготвување бомба во истрагата за претпоставениот напад врз синагога во Хаген

А1он
Истражителите се уште не откриле компоненти за изработка на бомба во претресите во врска со претпоставениот испланиран напад врз синагогата во Хаген, во западниот дел
Регион

Мејлови со закани за бомба во најмалку десет хотели во Солун

А1он
Преку мејлови, во најмалку десет хотели во Солун вечерва биле испратени закани дека се поставени бомби, а полицијата превентивно ги евакуира и ги проверува, објави
Свет

ВИДЕО: Страотна експлозија разнесе комбе со фудбалери во Сомалија, петмина загинаа

А1он
Силна експлозија уништи комбе со кое се превезувале членови на фудбалски клуб во Сомалија, а точните околности на трагедијата не се јасни. Четворица фудбалери и
Регион

ВИДЕО: Дојава за бомба ја евакуира српската државна телевизија

А1он
Вработени во Радио телевизија на Србија (РТС) на улицата „Таковска“ во Белград денеска се евакуирани околу 14 часот поради дојава за бомба, соопшти Министерството за
Свет

ВИДЕО: Дојава за бомба создаде паника, евакуација на Таџ Махал

А1он
По дојава за поставена бомба Таџ Махал евакуирани се туристите, а одред на индиската специјална полиција го проверуваше светскиот познатиот објект. Објектот беше затворен. По
Свет

Илјадници луѓе во Британија евакуирани поради детонација на бомба од Втората светска војна

А1он
Неексплодирана бомба од Втората светска војна откриена во англискиот град Ексетер, на приватно земјиште во близина на локален студентски дом, ќе биде детонирана, соопшти полицијата.
Свет

Илјадници луѓе евакуирани во Франкфурт поради бомба од Втората светска војна

А1он
Околу 13 илјади луѓе денеска беа евакуирани во Франкфурт за да биде деактивирна британска бомба од Втората светска војна тешка околу 500 килограми. Бомбата била
Македонија

ВИДЕО: Лажна дојава за бомба ја блокираше „Партизанска“, се утврди дека е вага

А1он
Голем број полициски екипи имаше пред познатата пекара „Силбо“, на улицата „Партизански Одреди“ во Скопје околу 19 часот, кога полицијата добила дојава за бомба. „Имаше