bomba

Македонија

ВИДЕО: Лажна дојава за бомба ја блокираше „Партизанска“, се утврди дека е вага

А1он
Голем број полициски екипи имаше пред познатата пекара „Силбо“, на улицата „Партизански Одреди“ во Скопје околу 19 часот, кога полицијата добила дојава за бомба. „Имаше
Македонија

СДСМ: Конечно слушнавме како звучи сечено-лепено, ама заборавиле да го исечат она „Марш“ на Заев

А1он
„На последниот ден од кампањата за парламентарните избори и официјално зариба машината за лажни вести во белиот дворец. Конечно цела јавност гледа како звучи сечено-лепено.
Македонија

Повторно грешка, но сега во снимка од Заев: Наместо пишаното „важи“, останало кажаното „марш“

Кристијан Ландов
На ново креиран „Јутуб“ канал е прикачена снимка со назив „Заев зема рекет од 6 милиони евра!“. Во моментот кога се споменуваат пари, лидерот на
Македонија

Нова снимка: Мицкоски ги убедувал исклучените пратеници од ВМРО-ДПМНЕ да не гласаат за Законот за јавно обвинителство

Кристијан Ландов
Иако е последен ден пред изборниот молк, на „Јутуб“ осамнаа нови снимки, на кои овојпат, повторно се слуша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој според
Македонија

Нова снимка: Милошоски договара да се преврти камион со песок, за да се блокираат гласачите Албанци на аеродром

А1он
Продолжува објавувањето на разговори на јутуб каналот „Обнова на режимот“, каде се прикачуваат снимки од повеќе актуелни, но и поранешни функционери на ВМРО-ДПМНЕ. Во новата
Македонија

Заев за разговорот со лажната Грета: Обидот за манипулација од пранкерите беше фатен

А1он
Манипулацијата од пранкерите кои се обидоа да наметнат лажно претставување како активистката Грета Тунберг е спречена со протоколите кои се воспоставени по претходните повици од
Македонија

Николоски договара сообраќајка со Јанакиески: Има два авиони Шиптари, трактор да се испреврти нешто

А1он
Петти ден по ред, на „Јутуб“ каналот „Обнова на режимот“ се објавуваат разговори од актуелни и поранешни членови на раководство на ВМРО-ДПМНЕ. За разлика од
Македонија

Бомба за Јанушев: Ако ја видам наредниот пат, ќе ѝ дадам еден бокс во фаца

Кристијан Ландов
На нов канал на „Јутуб“, овој пат именуван како „Обнова на режимот“, се објавуваат снимки од разговори меѓу носителот на изборната единица три од ВМРО-ДПМНЕ,
Македонија

(ВИДЕО) Мисајловски: Во продавница на моето семејство е фрлена експлозивна направа

А1он
Во семејната продавница на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски доцна синоќа била фрлена експлозивна направа. Мисајловски вели дека нема човечки жртви и причинета е материјална