zaginati

Регион

Три лица загинаа, а 12 се повредени на патот Прешево-Бујановац

А1он
Три лица загинаа, а 12 се повредени, меѓу кои и возач осомничен за криумчарење илегални мигранти, во сообраќајна несреќа на патот Прешево-Бујановац. Несреќата се случила
Свет

Експлозија во фабрика за огномет во Тајланд: Најмалку 23 лица загинаа

А1он
Најмалку 23 лица загинаа денеска во Тајланд кога се случи експлозија во фабрика за огномет, соопштија локалните власти. Инцидентот се случил во провинцијата Суфан Бури,
Свет

Драстично се зголемува бројот на загинати во пожарот во Шпанија

А1он
Најмалку тринаесет лица загинаа во пожар во ноќен клуб во Мурсија, југоисточна Шпанија, во неделата наутро, а бројот на жртвите продолжува да расте додека полицијата
Свет

(ВИДЕО) Пожар избувна во клуб во Шпанија, најмалку шестмина загинати

А1он
Најмалку шест лица загинаа во пожар во ноќен клуб во југоисточниот град Мурсија, соопштија шпанските власти. Пожарот избувнал во популарниот ноќен клуб Театре, лоциран во
Свет

238.000 луѓе загинале лани во војни – Украина не е најкрваво боиште

Минатата 2022 година беше најлоша од почетокот на 21 век по бројот на жртви на војните – 238.000 загинати. Бројот е најголем досега уште од