rusija ukraina

Свет

(ВИДЕО) Русите се повеќе напредуваат: Извршени напади, одекнуваат експлозии

А1он
Во тек е 209-от ден од специјалната воена операција што Русија ја спроведува во Украина. Киев тврди дека руските сили извршиле ракетни напади врз Запорожјската