vladimir putin

Свет

Путин: Изјавата на Бајден дека сум „луд кучкин син“ е безобразна, но покажа дека бев во право

А1он
Откако Кремљ се огласи за изјавата на американскиот претседател Џо Бајден дека „Владимир Путин е луд кучкин син“, реагираше и самиот руски претседател. Рускиот претседател
Регион

Српски тренер доби отказ затоа што му го честиташе роденденот на Путин

А1он
Српскиот фудбалски тренер Владимир Јовановиќ повеќе не е на кормилото на естонскиот футсал тим Смсрах од Вијмса. Како што пренесува РИА Новости, тој добил отказ
Магазин

Јас сум милион отсто Русин: Стивен Сигал со порака до Путин

А1он
Поранешната холивудска ѕвезда Стивен Сигал се декларира како „милион отсто Русин“, а славниот актер дури има и руско државјанство. Тој се појави на состанокот на
Свет

Пропагандистот на Путин бесен: Бомбардирајте ја Германија, нивните територии се сега наша цел

А1он
Германскиот канцелар Олаф Шолц се согласи да ја снабдува Украина со главните борбени тенкови Леопард 2. Исто така, се очекува Американците наскоро да потврдат дека
Свет

Путин издаде наредба: „Моќно оружје тргнува во поход“

А1он
Рускиот претседател Владимир Путин нареди преку видео врска фрегатата „Адмирал Горшков“, опремена со ракетни системи „Циркон“ да биде испратена во воена служба. На церемонијата Путин
Свет

Поранешна агентка на КГБ го разоткри Путин, знае и кога ќе заврши војната: „Украина нема да постои“

А1он
Алија Роза, поранешен руски безбедносен оперативец кој сега предава тајни советски техники  во Беверли Хилс, вели дека има руски агенти расфрлани низ Обединето Кралство и
Свет

Путин ги откажа новогодишните планови, нема да игра хокеј на Црвениот плоштад

А1он
Владимир Путин ги откажа своите традиционални планови за новогодишната ноќ. Тој годинава нема да игра хокеј на Црвениот плоштад, а претходно ја откажа прес-конференцијата и
Свет

Ердоган: Турција се подготвува за нов гасен центар преку кој ќе доставува гориво во Европа

А1он
Турција се подготвува за создавање гасен центар преку кој ќе се доставува гориво во Европа, изјави турскиот лидер Реџеп Таип Ердоган. Неговиот говор денеска беше