sergej lavrov

Регион

Обвинителството го затвори случајот-Подарената икона на Лавров сепак не била украдена од Украина

А1он
Обвинителството на БиХ донесе одлука да не води истрага за случајот „Икона“ во врска со иконата што Милорад Додик му ја подари на шефот на
Македонија

Османи телефонски се слушна со Лавров: Побара од него Русија да ги повлече силите од Украина

Орце Костов
Министерот за надворешни работи Бујар Османи, во својство на Претседавач со ОБСЕ, оствари телефонски разговор со министерот за надворешни работи на Руската Федерација, Сергеј Лавров.
Свет

Лавров: Нема сериозни мировни предлози од Западот

А1он
Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека нема сериозни предлози од Западот за решавање на конфликтот во Украина. „Воопшто немаше сериозни предлози од
Свет

(ВИДЕО) Лавров бил во тоалет во Шведска: Немате поим колку е нехумано

А1он
Рускиот шеф на дипломатијата Сергеј Лавров најде нов аргумент против Западот, во – тоалет во Шведска. Наведувајќи негативни примери од Западот на панелот на кој
Свет

ВИДЕО: Лавров доцнеше час и половина на седницата на ОН и си замина веднаш по говорот

А1он
Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров доцнеше час и половина на седницата на Советот за безбедност на ОН. Потоа во својот говор, меѓу другото,
Свет

Лавров ја предупреди Молдавија да не се заканува на руските мировници

А1он
Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров предупреди дека какви било дејства што му се закануваат на рускиот мировен контингент во молдавскиот сепаратистички регион Придњестровје
Регион

Вулин во Москва со Лавров: Србија единствена во Европа која не е дел од антируска хистерија

А1он
Министерот за внатрешни работи на Србија, Александар Вулин, кој е во официјална посета на Москва, денеска се сретна со министерот за надворешни работи на Руската