soobrakajka

Македонија

Охриѓанец тешко повреден откако паднал од моторцикл

А1он
Вчера попладнето во полициска станица било пријавено дека во Охрид на булевар „Туристичка“, во близина на бензинска пумпа, моторцикл „дукати“ со охридски регистарски ознаки управуван
Македонија

Скопјанец тешко повреден откако бил удрен од автомобил, возачот избегал

А1он
Скопјанец на возраст од 24-години била префрлен во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ со повреди здобиени од сообраќајна незгода. Од МВР информираат дека тој бил повредена
Македонија

Четири лица тешко повредени во сообраќајка пред Охрид, уште еден повреден од превртен камион

Кристијан Ландов
Две несреќи се случија утринава на патот Охрид-Кичево, а повредени се пет лица. Пред влезот во Охрид, се преврте камион, а повреден е возачот кој
Регион

Во сообраќајка во Грција загинаа седум лица, најверојатно мигранти

А1он
На автопатот „Егнатија“, во близина на грчкиот град Александополис, седум лица загинаа, а петмина се повредени откако се превртело украдено возило во кое имало 12
Македонија

Еден починат, во сообраќајка во која учествувал македонски државјанин на патниот правец Елбасан-Пеќин

А1он
Македонски државјанин учествувал во сообраќајна несреќа што се случила препладнево на патниот правец Елбасан-Пеќин, во Албанија. – Тешката сообраќајна несреќа се случи на патниот правец
Македонија

Тешко повредени двајца прилепчани, со возило излетале кај клучката „Могила“

А1он
Патничко возило „ауди“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од 58-годишниот прилепчанец К.Ѓ., синоќа околу 19:00 часот излетало од патот Битола – Прилеп, кај клучка „Могила“.
Македонија

Повредени две деца на „Партизанска“ откако во нив удрил автомобил

А1он
На крстосница од булеварот „Партизански Одреди“ и улицата „Аминта Трети“ во Скопје, вчера во 22 часот патничко возило „Фолксваген Голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано
Македонија

Сообраќајка во тунелот кај Катланово, во прекин автопатот Велес-Скопје

А1он
Поради сообраќајка во тунелот кај Катланово, попладнево од 13:05 часот во прекин е сообраќајот на автопатот Велес – Скопје. Сите возила се пренсочуваат од клучката
Македонија

Тетовчанка загина во сообраќајка, повредени уште три лица

А1он
Во сообраќајна несреќа синоќа околу 23 часот на патот Тетово-месност Бањиче, животот го загуби 44-годишна жена од Тетово, а повредени се уште три лица.  Сообраќајката